Generace Y

Jsi Generace Y! Nedovedeš si život představit bez internetu? Vlastně musíš hodně pátrat v paměti, aby sis vzpomenul, jaké to bývalo bez počítače připojeného k síti.

Jsi první generace, která vyrostla v obklopení moderními technologii a zatímco starší generace se musely s moderními technologiemi naučit zacházet, pro tebe je to absolutní samozřejmost. Informačního náskoku umíš dobře využít a zdá se, že svět je vzdálen „na jedno kliknutí myši“.
Generace Y je také první „globální“ generací. To znamená, že hlavně díky internetu, který dokázal propojit mladé lidi na celém světě. Poprvé v historii je možné v reálném čase komunikovat, diskutovat a sdílet informace. Lidé z Generace Y jsou si vlastnostmi velmi podobní, i když pocházejí z různých států.
V době, kdy jsi vyrůstal, se uklidnila světová politika i ekonomika – Sametová revoluce nám Čechům přinesla svobodu a demokracii, ale celý svět si oddychl, že skončila Studená válka. Ekonomika zažívala v 90. letech boom. To všechno způsobilo, že Generace Y, ke které patříš, jsou veskrze optimisti, kteří věří, že zítra bude lépe.