Baby Boomers

Pokud vaše datum narození spadá do období dvaceti let po skončení druhé světové války, možná se budete setkávat s termínem Baby Boomers. Je to však pop kulturní označení pro americkou generaci. U nás u nás se zkoumáním generací sociologie v dřívějších dobách nezaobírala. Představme si tedy alespoň americké Baby Boomers.

Baby Boomers je generace lidí narozená po druhé světové válce –nejčastěji je jako rozpětí let narození zmiňováno období let 1946 až 1964. Protože jejich rok narození přišel až po ekonomické depresi v 30. letech a po druhé světové válce, bývají někdy označováni jako „pokrizová generace!. Vyrostli v relativně bezpečných dobách a v období ekonomické prosperity. Je to velmi optimistická generace, která přinesla mnoho změn do tehdejší společnosti a zřekla se hodnot svých rodičů.

Baby Boomers se vyznačují tím, že se nebojí utrácet, a to především za výrobky a služby, které jim usnadňují život. Proto je americké firmy milují. Až donedávna vytvářela tato generace polovinu amerických spotřebitelských výdajů. Nyní již však většina této generace není ekonomicky aktivní.