Zažij si na vlastní kůži i netradiční sporty

22. duben 2014

Zažij si na vlastní kůži i netradiční sporty 23. duben 2014, 09:00 - 17:00 Nově vybudovaná venkovní sportoviště u tělocvičny Univerzity Pardubice se slavnostně otevřou ve středu 23. dubna 2014 v 9 hodin. Provoz nových sportovišť zahájí akce Zažij si na vlastní kůži aneb netradiční sporty. Jejím cílem je mimo jiné ukázat možnosti sportovního vyžití, které tyto nové prostory nabízejí i lidem s postižením. 

Akcí Zažij si na vlastní kůži aneb netradiční sporty navazuje Univerzita Pardubice na předchozí ročníky zážitkových seminářů pořádaných v rámci projektu Univerzita Pardubice a kampus bez bariér, jejichž prostřednictvím se snažili účastníci porozumět potřebám handicapovaných osob na základě vlastní zkušenosti. Kryté haly a venkovní sportoviště Katedry tělovýchovy a sportu v Kunětické ulici tentokrát nabídnou návštěvníkům možnost vyzkoušet si netradiční pohybové aktivity. Netradiční aktivity si budou zájemci moci vyzkoušet na vlastní kůži od 9:00 do 13:00 hodin.

K vidění budou novinky a zajímavosti z oblasti technických sportů, tzv. blokart, což je trojkolka s plachtou z Nového Zélandu k pozemnímu jachtaření nebo eboard - elektrický skateboard. „Velkou pozornost určitě přitáhne i první český motocykl na ruční ovládání pro vozíčkáře, který přiveze občanské sdružení ADRENALIN BEZ BARIÉR,“ zve k návštěvě akce Mgr. Ivana Švecová, řešitelka projektu Univerzita a kampus bez bariér z referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů.

Stolní tenis vozíčkářů představí členové Sportovního klubu vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI. Z oblasti vodních sportů určitě zaujme veslařská loď a trenažér. „A na závěr předvedou zástupci společnosti HELPPES atraktivní ukázku výcviku asistenčních a vodících psů a minikobylky Katrijn,“ přibližuje další program Švecová.

Paralelně bude ve stejném čase na všech sportovištích probíhat i program Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, která slavnostně zahájí sezónu nového venkovního sportoviště, které za univerzitní tělocvičnou vyrostlo během zimních měsíců. Na začátek programu je připraven turnaj v beach volejbalu. Venkovní areál bude určen i pro další sporty jako jsou KRANKcycle, blokart, eboard. V tělocvičně budou mít návštěvníci možnost zkusit si tradiční i netradiční sporty - badminton či moderní fitness, kinball, stolní tenis vozíčkářů, boccia, indiaca, bosu, psychomotorické hry či indoorcycling.

Nově otevřený venkovní areál se skládá celkem ze čtyř zón. Jedna zóna je tenisový kurt s umělým povrchem, hned vedle je antukové volejbalové hřiště. Třetí zóna je multifunkční hřiště s umělým povrchem, které se může využít pro fotbal, florbal či basketbal. Ve čtvrté zóně se nachází dvě beach volejbalové hřiště. Areál bude k dispozici jak studentům a zaměstnancům univerzity, tak také široké veřejnosti. „Pro začátek budou sportoviště pronajímány za zaváděcí ceny,” upozorňuje Mgr. Lenka Doležalová, asistentka Katedry tělovýchovy a sportu.

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788Kalendář akcí

<< srpen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31