Vyhrajte auto na vodu!

23. říjen 2012

Salt_Water_Car.jpg 22. říjen 2012 - 15. listopad 2012 Víte, že Richard III. prý uprostřed bitvy nabízel „království za koně!“? Tak my vám nyní nabízíme auto za deset otázek. Má to ovšem malý háček: auto není skutečné, jde „jen“ o technickou hračku – zase ale jezdí na vodu… a to se musí vidět, a hlavně zkusit ;-) 

Týden vědě nestačí…

V rámci Týdne vědy a techniky, který vlastně probíhá týdny dva, neboť trvá od 1. do 15. listopadu, se na mnoha místech po celé České republice setkáte s řadou akcí a samozřejmě můžete také soutěžit. Obzvlášť ti vás, kterým technické a přírodní obory nejsou velkou neznámou, víte třeba, co je to femur, slyšeli jste výraz „amalgám“ a máte alespoň zevrubnou představu o tom, proč je obloha modrá, můžete ve vědomostním kvízu vyhrát právě originální model automobilu, který pohání slaná voda.

Sůl nad benzin

I když zvítězíte a autíčko označované jako „Water Car“ získáte, neznamená to, že na vás čeká jen obyčejné prohánění koleček po koberci dětského pokoje. Naopak: objevování techniky nekončí ani při hře, dokonce při ní vlastně začíná… Autíčko, které můžete vyhrát, je vlastně jednoduchou stavebnicí, která vám nastíní ekologické možnosti současných technologií. Sami si sestavíte vlastní modrobílý „bourák“, který pohání chemická reakce vzniklá stykem magnesiové destičky a slané vody. Zjistěte, jak to funguje – nejdřív ale prokažte své znalosti a zkuste si kvíz z Týdně vědy a techniky: najdete jej ZDE.

Jestliže pár kapek slané vody dokáže rozpohybovat hračku, šlo by to i s opravdovým autem? A kolik vody by k tomu bylo zapotřebí? Zapojte se do Týdne vědy a techniky, odpovědi na podobné otázky jen čekají na to, až je budete hledat :)

  •  Co? Znalostní kvíz o auto na vodu
  • Kde? Kvízové otázky najdete ZDE.
  • Kdy? Online kvíz můžete vyplnit až do 15. listopadu 2012

Chcete se do honby za „vodním autíčkem“ zapojit? Přečtěte si pravidla soutěží a podívejte se na www.tydenvedy.cz.

T__den_v__dy_a_techniky.png

Profilové foto: Salt Water Car.

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30