Věda jinak: ztvárněte si vědu po svém!

29. leden 2012

1. únor 2012 - 29. únor 2012 Jak se tvářil Newton, když mu na hlavu spadlo jablko? Co měla na sobě Marie Curie-Skłodowska, když objevila radium? Myslíte si, že umíte zajímavěji ilustrovat třeba svou učebnici biologie? Zapojte se do výtvarné soutěže pořádané Techmania Science Center!

 Vylepte si vědu po svém!

Plzeňští „Techmaniaci“, kteří už třetím rokem dělají vše možné proto, aby ukázali krásu a zajímavost přírodovědných a technických oborů, přišli s novým nápadem: ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni vyhlašují na únor soutěž, která chce ukázat, že věda a umění k sobě může mít hodně blízko.

Jak na to? Pravidla jsou jednoduchá: pokud studujete střední školu a rádi malujete, kreslíte, lepíte koláže, děláte fotky, píšete povídky nebo třeba natáčíte krátká videa, pak si prostě vyberte téma, které souvisí s technikou a přírodovědou a ztvárněte jej. Zvolit si můžete třeba formu komiksu a nakreslit příběh, který znáte ze školní teorie: co třeba namalovat Einsteina, který objevuje teorii relativity? Nebo Prokopa Diviše, jak bouřné noci upevňuje na dům jeden z prvních hromosvodů? Nebo zkuste vytvořit sérii fotografií, vyprávějících příběh skutečného či teoretického objevu, napište třeba fejeton o Barrandových trilobitech nebo vyfoťte nějakého skutečného vědce!

 Vyprávějte příběh vědy tak, jak jej vidíte vy!

Pro inspiraci můžete využít originální publikaci, která pomocí komiksů ukazuje třeba to, jak Nikola Tesla vynalezl svůj slavný transformátor, nebo jak se Einstein stavěl k Brownovu pohybu….Publikace je ke stažení zde:  Věda jinak.

Svá díla posílejte v elektronické podobě rovnou do Techmanie, a to na adresu anna.matouskova@techmania_cz. Pokud to kvůli velikosti nepůjde e-mailem, zkuste to přes internetové úschovny, nebo vše doručte přímo na recepci plzeňského science centra.

Bavte se a objevujte zároveň

Proč to dělat? Nejde jen o to, aby vám Techmania poskytla možnost se umělecky vyžít a zároveň podívat se na typicky školská témata vaším vlastním pohledem: ve hře jsou samozřejmě i ceny: všechna obdržená díla a dílka budou vystavena na Facebooku a veřejným hlasováním se zde zvolí tři nejlepší, která obdrží řadu her, hlavolamů a dalších cen, kterých má science center opravdu dost :-)

Hrajte si a nepřestávejte objevovat svět kolem sebe i vlastní kreativitu!

  • Co? Soutěž „Věda jinak“
  • Kdo? Všichni středoškoláci, kteří chtějí kreativně ztvárnit témata z techniky a přírodních věd
  • Kdy: Od 1. února do 29. února 2012

Více informací se dozvíte třeba zde: www.techmania.cz

Komiks Nikola Tesla. Techmania.

Ukázka z komiksu s vědeckým námětem, který pro Techmanii vytvořil Milan Martinec z Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30