Univerzita Pardubice zve na zážitkový seminář „Zažij si na vlastní kůži“

22. duben 2013

Univerzita Pardubice zve na zážitkový seminář „Zažij si na vlastní kůži“ 24. duben 2013, 10:00 - 13:00  Ve středu 24. dubna 2013 od 10 do 13 hodin se ve foyeru univerzitní auly uskuteční zážitkový seminář s příhodným názvem „Zažij si na vlastní kůži, aneb jak se žije v univerzitním kampusu osobám s postižením.“ Cílem semináře je prostřednictvím vlastní zkušenosti porozumět potřebám handicapovaných a zjistit, jak jim můžeme být nápomocni. 

Ne nadarmo se říká „Co nezažiješ, opravdu nepoznáš.“ A proto s nabídkou možnosti poznat skutečně na vlastní kůži, jak se žije handicapovaným v našem okolí, přichází Univerzita Pardubice v rámci evropského projektu „Univerzita Pardubice a kampus bez bariér.“

Ne nadarmo se říká „Co nezažiješ, opravdu nepoznáš.“ A proto s nabídkou možnosti poznat skutečně na vlastní kůži, jak se žije handicapovaným v našem okolí, přichází Univerzita Pardubice v rámci evropského projektu „Univerzita Pardubice a kampus bez bariér.“ Během zážitkového semináře si každý zájemce může osobně vyzkoušet alespoň na chvíli pocit člověka s postižením a zjistit tak, jaká omezení jej mohou potkávat v běžném životě (jízda na vozíku, chůze se slepeckou holí se zakrytým zrakem, čtení psaného textu s brýlemi simulujícími různé oční vady, zásady komunikace se sluchově postiženými a další). Na několika stanovištích budou současně prezentovány kompenzační pomůcky, které usnadňují handicapovaným každodenní činnosti. „Seminář, organizovaný letos již pátým rokem, každoročně navštíví nejen desítky studentů Univerzity Pardubice, žáků středních i základních škol, ale i pedagogů, výchovných poradců, akademických a administrativních pracovníků, aby využili jedinečnou příležitost „zažít si na vlastní kůži.“ I tentokrát jsou všichni srdečně zváni,“ říká řešitelka projektu Mgr. Ivana Švecová. Na realizaci semináře se kromě Univerzity Pardubice podílí například Česká abilympijská asociace, Tyflocentrum Pardubice, Česká unie neslyšících, Klub přátel červenobílé hole nebo Spectra v. d .n. kontakt: Ing. Zdenka Černá referent propagace a publicity projektů koordinátor IPN Podpora technických a přírodovědných oborů Regionální koordinátor pro Pardubický kraj e-mail ptpo@upce.cz telefon 466 036 788

Během zážitkového semináře si každý zájemce může osobně vyzkoušet alespoň na chvíli pocit člověka s postižením a zjistit tak, jaká omezení jej mohou potkávat v běžném životě (jízda na vozíku, chůze se slepeckou holí se zakrytým zrakem, čtení psaného textu s brýlemi simulujícími různé oční vady, zásady komunikace se sluchově postiženými a další).  Na několika stanovištích budou současně prezentovány kompenzační pomůcky, které usnadňují handicapovaným každodenní činnosti.

„Seminář, organizovaný letos již pátým rokem, každoročně navštíví nejen desítky studentů Univerzity Pardubice, žáků středních i základních škol, ale i pedagogů, výchovných poradců, akademických a administrativních pracovníků, aby využili jedinečnou příležitost „zažít si na vlastní kůži.“ I tentokrát jsou všichni srdečně zváni,“ říká řešitelka projektu Mgr. Ivana Švecová.

Na realizaci semináře se kromě Univerzity Pardubice podílí například Česká abilympijská asociace, Tyflocentrum Pardubice, Česká unie neslyšících, Klub přátel červenobílé hole nebo Spectra v. d .n.


kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788Kalendář akcí

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31