UNIVERZITA PARDUBICE se účastní slovenského VELETRHu AKADÉMIA

11. říjen 2012

UNIVERZITA PARDUBICE se účastní slovenského VELETRHu AKADÉMIA Od úterý do čtvrtka 9. – 11. října se koná v Bratislavě mezinárodní veletrh Akadémia, největší slovenský veletrh pomaturitního vzdělávání v zemi. Své zástupce má na veletrhu i Univerzita Pardubice, tradičně se na něm představuje její Fakulta chemicko-technologická. 

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice s šedesátiletou tradicí výuky chemie na veletrhu nabídne návštěvníkům informace o možnostech studia a nabízených moderních oborech. Fakulta se slovenského veletrhu účastní již od roku 2002 a pravidelně představuje slovenským zájemcům svou pestrou nabídku studia s možností strávit tři až pět let studia v jednom z nejmodernějších vysokoškolských areálů v České republice.

„Fakulta chemicko-technologická jede na veletrh Akadémia již po jedenácté. Tentokrát naši doktorandi a akademici budou nejen poskytovat informace o studiu, ale zájemce nechají nahlédnout do chemické laboratoře a přímo na stánku si vyzkoušet některé experimenty a zajímavé pokusy ze světa moderní chemie,“ uvedla koordinátorka výjezdu fakulty na veletrh Ing. Iva Ulbrichová, CSc.

Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě (tvoří 1/3 zahraničních studentů), na Fakultě chemicko-technologické tvoří dokonce polovinu. Pro zájemce ze Slovenska je fakulta tradičně atraktivní jak svou širokou nabídkou studijních programů a oborů, tak snadnou dostupností - cesta z Bratislavy do Pardubic trvá pouhé tři hodiny vlakem.

15. ročník slovenského veletrhu Akadémia se uskuteční od 9. do 11. října v bratislavské Aegon aréně. Stánek Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice bude pro zájemce zpřístupněn po celou dobu veletrhu, a to v úterý a ve středu do 16 hodin a ve čtvrtek do 14 hodin.

Zájemci nejen o studium chemie jsou srdečně vítáni.

Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult se pravidelně představuje také na veletrzích Gaudeamus, které se letos konají na přelomu října a listopadu v Brně a v lednu v Praze.

Zájemcům na nich nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy ve sto třiceti oborech.

Účast univerzity na mezinárodním veletrhu Akadémia je součástí aktivit projektu Brána vědě/ní otevřená – BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, dvouletého projektu, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu.

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

kontakt:

Ing. Zdenka Černá

referent propagace a publicity projektů

koordinátor

IPN Podpora technických a přírodovědných oborů

Regionální koordinátor pro Pardubický kraj

e-mail ptpo@upce_cz

telefon 466 036 788

Kalendář akcí

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31