Tajemství úspěšného popularizátora vědy

29. říjen 2012

7. listopad 2012, 13:30 - 14:15 Proč a jak je třeba mluvit o vědě? Jak se dají atraktivně prezentovat výsledky vědy a výzkumu veřejnosti? A co se všechno může stát, pokud komunikace vědy neprobíhá správně nebo vůbec?

 << Návrat na kompletní program Závěrečné konference IPn PTPO

Toto a řadu dalšího se dozvíte během workshopu „Tajemství úspěšného popularizátora vědy“, který povede Alexandra Hroncová, vedoucí oddělení komunikace na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a zároveň odborná garantka klíčové aktivity Komunikace vědy projektu „Popularizace technických a přírodovědných oborů“ na MŠMT. Během workshopu se dozvíte několik nezbytných zásad pro komunikaci vědy a řadu nových tipů a současných světových trendů v této oblasti.

Hlásit na konferenci se můžete zde.

Alexandry Hroncová (34) pracuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze jako vedoucí Oddělení vnějších vztahů.IMG_6327.jpg Hroncová je zodpovědná za externí a interní komunikaci PřF UK, vede veškeré mediální a komunikační aktivity, mezi které patří zejména popularizační projekt Přírodovědci.cz. V oblasti komunikace v prostředí vysokých škol se pohybuje už několik let – pracovala v marketingovém oddělení na ČVUT. Od roku 2000 pracovala v PR a marketingových oddělení v českých komerčních společnostech, jako např. Eurotel, Oskar, Philips ČR atd. Některé z marketingových projektů v oblasti terciárního vzdělávání, jež Alexandra Hroncová doposud realizovala, jsou popsány jako úspěšné případové studie v učebnici Marketingové řízení školy doc. Jaroslava Světlíka, 2. aktualizované vydání z roku 2009. Hroncová rovněž vede expertní skupinu Komunikace vědy v rámci projektu Popularizace technických a přírodovědných oborů na MŠMT. Je národním reprezentantem za Českou republiku a členem výkonného výboru asociace EUPRIO se sídlem v Bruselu, která sdružuje pracovníky PR a marketingu evropských univerzit a institucí, jež se zaměřují na vzdělávání a popularizaci vědy a výzkumu. 

<< Návrat na kompletní program Závěrečné konference IPn PTPO 


Kalendář akcí

<< září 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30