Stvořte svou sluneční soustavu!

6. srpen 2012

Adam Trš 1. srpen 2012 - 31. srpen 2012 Pokud jste kreativní a máte nápadů alespoň tolik, kolik je planet v naší sluneční soustavě, máme pro vás tip na srpnovou soutěž: zapojte se do populárně-vzdělávacího projektu plzeňského science centra Techmania, vytvořte sluneční soustavu podle svého a vyhrajte řadu originálních cen! 

Kepler by se divil…

Hrát si na bohy asi správné není. Ale hrát si na astronomy? To už ano! Plzeňská Techmania vás chce nyní motivovat k tomu, abyste tvořili vesmír podle svého – nebo alespoň některé jeho součásti. Až do konce srpna totiž ve zdejším science centru přijímají příspěvky do soutěže nazvané „Stvořte svou sluneční soustavu.“ O čem to celé je, vám asi nemusíme dlouze vysvětlovat: vytvořte podobu sluneční soustavy z jakéhokoliv materiálu, kreativitě a formě se meze nekladou.

Pluto jako od Disneyho

Jak vypadá Venuše? Musí být Mars rudý? A co Pluto, bývalá devátá planeta sluneční soustavy? Má na modelu vůbec být? A pokud ano, má se podobat římskému bohu podsvětí, nebo kreslenému psíkovi? Je zcela na vás, jakým stylem se k „vesmírnému“ tvoření postavíte: můžete malovat, kreslit, kutit, navrhnout počítačovou vizualizaci nebo třeba využít nejrůznějších stavebnic. Do Techmanie přitom nemusíte své výtvory vyloženě nosit – budou sice moc rádi, když jim své sluneční soustavy přinesete na recepci, ale postačí také, pokud je prostě jen vyfotíte, případně naskenujete a pošlete na e-mail tomas.moravec@techmania_cz. Soutěž probíhá do konce srpna v rámci šestého ročníku Pouť k planetám, v jehož rámci umisťuje Techmania do ulic Plzně interaktivní mapu sluneční soustavy – ta by ostatně mohla být vaší inspirací, pokud v Plzni bydlíte, nebo pokud o prázdninách do této západočeské metropole zavítáte :-)

David_Korbel.jpg

Foto: Kresba sluneční soustavy Lukáše Korbela z Jindřichova Hradce. Zdroj: Techmania Science Center.

Astronomie vám otevírá dveře

A pokud se ptáte, proč byste se do soutěže měli zapojit, nemusíte se bát, že bychom vám byli dlužní odpověď: na začátku září vyberou „Techmaniaci“ z došlých návrhů ten, který budou považovat za nejoriginálnější. Jeho autor či autorka pak získají třeba roční volnou vstupenku do science centra. Věda a technika jim tak zdarma otevře své dveře na celých 365 dní :-)

  • Co? Letní soutěž plzeňské Techmanie „Stvořte svou sluneční soustavu
  • Kde? Kdekoliv! Soutěžní příspěvky jsou přijímány na recepci Techmanie (vstup V. branou areálu ŠKODA z ulice Borské v Plzni), nebo v elektronické podobě na adrese tomas.moravec@techmania_cz
  • Kdy? Soutěží se do konce prázdnin, tedy do 31. srpna 2012

Pro bližší informace se podívejte na www.techmania.cz, nebo se obraťte na výše uvedený e-mail ;-)

 TSC modely planet

Foto: Provozní manažerka Techmania Science Center Andrea Pekárová s modely sluneční soustavy od sourozenců Vosových. Zdroj: Techmania Science Center.

Profilové foto: Akvarelová kresba sluneční soustavy pětiletého Adama Trše. Zdroj: Techmania Science Center.

Kalendář akcí

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31