Středoškolačky a středoškoláci, očekávejte ViBuCh! Vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky

19. září 2012

24. září 2012 V pondělí 24. září startujeme další ročník! Už teď se můžete podívat, jaká  témata  na vás čekají. Na webu ViBuChu najdete  povídání o minulých ročnících, a také informace o akademickém soustředění jakožto odměně pro úspěšné řešitele. 

Vzdělávací korespondenční ikurz pro budoucí chemiky (ViBuCh), je určen pro středoškolské studenty se zájmem o přírodní vědy. Na soutěžící čekají celkem čtyři série úloh. Soutěžící si stahují zadání z našich webových stránek http://vibuch.math.muni.cz/. Zadání je dostupné i pro neregistrované uživatele.

ViBuCh si klade za cíl oprostit studenty od představy, že chemie jsou pouhé výpočty z rovnic a nudné memorování názvosloví. „Jde o experimentální obor, korespondenční posuzování na dálku je v něm složité, proto důležitou roli hraje vzdělávací část semináře. Závěrečná setkání, kdy se řešitelé sejdou v našich špičkově vybavených bohunických laboratořích a to, co nastudovali, vidí a zkouší naživo, jsou u studentů velmi úspěšná. Důležitá je i návaznost na praxi, většina zadání vychází z reálného výzkumu,“ říká o kurzu Michal Bulant, který je odborným garantem několika seminářů pro středoškoláky realizovaných Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity.

Výhra: týdenní soustředění na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity

Na nejlepší řešitele kurzu čeká týdenní soustředění na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, kde mohou spojit teoretické základy z kurzu s praxí v nových, moderně vybavených laboratořích fakulty.

Vloni si účastníci kurzu vyzkoušeli třeba přípravu významného katalyzátoru chemických reakcí,  zeolitu-X, nebo přípravu vzorku pro NMR spektroskopii. Viděli, jak se měří na NMR spektrometru a vyzkoušeli si, jak se tato data interpretují. A co Vás čeká letos? Dočtete se na http://vibuch.math.muni.cz/

Forma: internetový kurz se závěrečným soustředěním na PřF MU

Obor: Chemie

Určeno pro: studentky a studenty SŠ

Aktuální informace o průběhu: http://vibuch.math.muni.cz/

Program kurzu vzniká v rámci plnění veřejné zakázky Pilotní ověření systému popularizace technických a přírodovědných oborů vytvářením vazeb vysokých škol na školy nižších stupňů, která je součástí  IPN Podpora technických a přírodovědných oborů (PTPO), reg. č. CZ.1.07/4.2.00/06.005. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Autorka: Zuzana Kobíková

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30