Staňte se americkým kongresmanem!

13. květen 2012

ČMAK logo 12. září 2012 - 16. září 2012 Plzeň čeká v polovině září akce, která nemá v mnoha středo- a východoevropských zemích obdoby. Nepřeháníme! Na pět dní se totiž můžete stát kongresmanem Spojených států, vyzkoušet si práci lobbistů nebo činnost investigativních novinářů…Právě v západočeské metropoli se totiž představí druhý ročník Českého modelu amerického kongresu.

Republikán, demokrat, nebo prostě lobbista?

Jak funguje americká politika? Jak se chovají demokraté či republikáni při hlasování v kongresu? Jsou vám bližší konzervativní názory nebo liberální politika? A o čem vlastně je hnutí „tea party“? Pokud máte zájem vyzkoušet si roli poslance, senátora či lobbisty v americkém kongresu, neváhejte: Centrum pro studium diplomacie a politiky pořádá pro všechny studenty středních a vysokých škol akci, která vám tuhle příležitost „na nečisto“ skutečně dá!

Co vás čeká? Dopodrobna se seznámíte s každodenním chlebem amerického kongresmana: poznáte práci ve výborech, vyzkoušíte si jednání s nejrůznějšími zájmovými skupinami, budete před voliči usilovat o své znovuzvolení…Můžete se stát novinářem, který senátorům klade nepříjemné otázky, nebo lobbistou, který se je snaží přesvědčit pro podporu svých zájmů…Nejen, že si tak vyzkoušíte, jak nejmocnější parlament na světě vlastně funguje, ale po absolvování téhle interaktivní simulace vám bude i jasnější, jakými rozhodovacími procesy prochází celá americká politika.

 ČMAK 2011 Práce ve výborech

Foto: z prvního ročníku ČMAK - Práce ve výborech. Zdroj: profil "Americký kongres" na webu Picassa.

Zkuste si to sami!

„ČMAK“ neboli Český model amerického kongresu dá navíc každému účastníkovi zpětnou vazbu – dozvíte se tak, zda (a proč) byste právě vy (ne)uspěli na půdě amerického Kongresu…Chcete se zúčastnit? Tak jen do toho, registrace probíhají od prvního května! Na stránkách: www.americkykongres.cz si vyberte, zda chcete být poslancem, senátorem nebo akreditovaným pozorovatelem, zvolte si politickou stranu, která je vám blízká (demokraté X republikáni), spolkový stát, za jehož občany chcete v Kongresu „sedět“ a je to: účast v Českém modelu amerického kongresu vás bude stát jen sto korun správního poplatku, který se vám ale bohatě vrátí třeba na občerstvení ;-)

Druhý ročník téhle originální akce, která ve střední a východní Evropě prakticky nemá obdoby, se koná pod přímou záštitou Velvyslanectví USA, hejtmana Plzeňského kraje pana Milana Chovance a primátora města Plzně pana Martina Baxy.

  • Co? Český model amerického kongresu
  • Kde? V Plzni (konkrétnější prostor bude upřesněn)
  • Kdy? Od 12. do 16. září 2012. Pozor, registrace se přijímají již od 1. května na stránkách ČMAK

Zaujali jsme vás? Tak se podívejte na bližší info na stránky Českého modelu amerického kongresu, nebo organizátorům přímo napište na e-mail registrace(at)americkykongres.cz (registrace@americkykongres_cz).

ČMAK 2011 zahájení

Foto: z loňského ročníku ČMAK. Zdroj: profil "Americký kongres" na webu Picassa.

Profilové foto: logo ČMAK. Zdroj: www.americkykongres.cz.

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30