Soutěžte s přírodou ve filmu i fotkách!

14. květen 2012

Trnkova zahrada MZV 14. květen 2012 - 20. květen 2012 Znáte Plzeň? Pak věřte tomu, že ji znáte jinak, než my všichni ostatní. Každý z nás totiž město a jeho okolí vnímáme jinak, vnímáme jiné jeho části, které pro nás mají jiný význam…Pokud si vy často všímáte třeba právě přírody a ještě rádi fotíte nebo vyrábíte vlastní filmy, tak pro vás máme zajímavý tip: tvůrčí projekt Animánie vyhlašuje pro studenty DVĚ SOUTĚŽE, které vás mají povzbudit k tomu, abyste se se vší kreativitou podívali na (polo)utajené přírodní krásy západočeské metropole.

Animovaná příroda nemusí být kreslená…

To, že „animovat“ znamená „oživit“, možná víte: a tahle soutěž je celá o tom oživit nějaký zapomenutý kousek přírody v Plzni a okolí. Znáte třeba zpustlou zahradu nebo nenápadný kout parku? Zajděte tam s foťákem nebo s kamerou a podělte se s organizátory soutěže o své vnímání plzeňské přírody! Ať už vás zajímají rostliny, živočichové nebo třeba horniny a minerály, jistě máte v plzeňské přírodě své místo, kde je pozorujete nebo nacházíte.

Pokud si myslíte, že právě taková lokalita má i vlastní poetiku, jakéhosi „génia loci“ a zároveň je v něm skryt pořádný kus přírody, který jen čeká na to, až jej někdo pro širokou veřejnost objeví i přesto, že je třeba všem na očích, pak se do fotografické či filmařské soutěže rozhodně zapojte: v podstatě jediné, co musíte dodržete, jsou termíny, a oba až záříjové, což dává pro letní objevování skrytých přírodních krás hodně prostoru :-)

Kromě řady cen můžete počítat i s tím, že vítězné fotografie se stanou součástí zážitkově vzdělávacích programů pro školy i pro veřejnost. Mimo to budou všechny fotografie zveřejněny tam, kde je Plzeňané opravdu uvidí: třeba v populárních kavárnách či v galerii Intercora.

  • Co? Fotografická výstava pro studenty i širokou veřejnost „Plzeň – Zahrada
  • Kdy? Přihlášky se přijímají do 10. 9. 2012 na adrese: jezkova@animanie_cz
  • Jak? Bližší informace se dočtete na stránkách www.animanie.cz, podívejte se zejména na  propozice.

 Animanie 2011

Foto: Animánie 2011. Autor: Libor Kočí.

Audiovizuální soutěž pro studenty

Zapojit se můžete i do druhé soutěže, která je šitá na tělo právě studentům: již čtvrtý ročník celostátní soutěžní přehlídky dětské a studentské audiovizuální tvorby vás vyzývá k tomu, abyste – jak jinak – natočili svůj vlastní film. Může být animovaný nebo hraný, je na vás, jestli zvolíte styl dokumentu nebo fikce. Musíte však dodržet téma a tím je ve všech případech zahrada – obsahově i formálně se k němu můžete postavit zcela po svém!

  • Co? 4. ročník celostátní přehlídky dětské a studentské audiovizuální tvorby
  • Kdy? Přihlášky se přijímají do 20. 9. 2012 na adrese: jezkova@animanie_cz
  • Jak? Bližší informace se dočtete na stránkách www.animanie.cz, podívejte se zejména na propozice

Obě akce se nesou v duchu oslav stých narozenin plzeňského rodáka Jiřího Trnky, ilustrátora, kterého si nejspíš nejlépe pamatujete ze stránek dětského Špalíčku nebo jako režiséra mnoha animovaných filmů.

Animanie 2011

Foto: Animánie 2011. Autor: Libor Kočí.

Profilové foto: Jiří Trnka, Zahrada. Zdroj: www.mzv.cz.

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30