SCIENCE CAFE aneb na slovíčko s vědcem o přírodě a kultuře

13. listopad 2012

SCIENCE CAFE aneb na slovíčko s vědcem o přírodě a kultuře 13. listopad 2012, 19:00 - 21:00  V úterý 13. listopadu opět otevírá své dveře vědecká kavárna SCIENCE CAFÉ aneb Na slovíčko s vědcem. Do světa moderní vědy bude možné nahlédnout se studenty Univerzity Pardubice v Klubu 29 (Divadlo 29, ulice Svaté Anežky České) od 19:00 hodin.

Listopadové Science Café přinese téma „PŘÍRODA A KULTURA: PROTIKLAD, NEBO POKRAČOVÁNÍ TÉHOŽ PROCESU?“. Hostem bude tentokrát prof. RNDr. Stanislav Komárek, Dr., biolog, filosof a spisovatel, který působí na Katedře filosofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

„V přednášce se návštěvníci dozvědí, zda jsou příroda a kultura považovány za dva nesouměřitelné procesy, které se nejen jinak jmenují, ale také jinak probíhají a jejich povaha je zcela odlišná. Zjistí, zda je možné kulturu považovat za pokračování přírody jinými prostředky a zda je příroda stejné povahy jako kultura,“ popisuje téma přednášky Kateřina Šraitrová, jedna ze studentských organizátorů Science Café v Pardubicích.

Návštěvníci tak dostanou odpovědi nejen na otázky, týkající se přírody, kultury, jejich vzájemného vztahu, ale také např. na to, co plyne či neplyne z toho, když při pohledu na přírodu překlápíme tento interpretační rámec.

Cyklus neformálních diskusních večerů vědců a zájemců o vědu a vědění z řad široké veřejnosti je zasvěcený společnému hledání otázek a odpovědí na předem domluvené téma a dává návštěvníkům možnost se v neformálním prostředí kaváren zeptat odborníků na to, co je zajímá.

Klub 29 – Začátek v 19 hodin. Vstup je volný.

 

www.facebook.com/SCPardubice

www.sciencecafe.cz

 

Podzimní série vědeckých kaváren v Pardubicích je pořádána v rámci projektu nesoucího název Brána vědě/ní otevřená – BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, dvouletého projektu, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu.

Formou kontaktních populárně-naučných zážitkových akcí, demonstrací, exkurzí, přednášek, kroužků, besed a dalších akcí chce Univerzita Pardubice aktivně zapojit mladou generaci do poznávání světa a ukázat jí i veřejnosti zábavnou a zajímavou formou svět moderní vědy a výzkumu a rovněž pěstované disciplíny zejména odborných pracovišť sedmi svých fakult.

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Projekt Science Café, který již úspěšně funguje v mnoha zemích světa, probíhá v České republice od roku 2008 pod záštitou občanského sdružení Otevíráme. Cílem sdružení je vytvářet prostor pro sdílení a šíření poznání a vědomostí v různých oblastech lidské činnosti. Science Café usiluje o sdílení zajímavých poznatků z vědy se širokou veřejností a o návrat vědy do naší kultury. V Pardubicích se večery Science Café začaly pořádat v lednu 2012 a pořádají je studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29. Konají se jednou za měsíc od 19 hodin v Klubu 29 (ul. Svaté Anežky České).

 

 

 

kontakt:

Ing. Zdenka Černá

referent propagace a publicity projektů

koordinátor

IPN Podpora technických a přírodovědných oborů

Regionální koordinátor pro Pardubický kraj

e-mail ptpo@upce_cz

telefon 466 036 788

Kalendář akcí

<< červen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30