Připravte si jízdenky!

6. srpen 2012

Připravte si jízdenky! 19. červen 2012 - 28. prosinec 2012 S láskou k technice se musí začít od mala a o té železniční to platí dvojnásob: ostatně znáte někoho, kdo by neměl rád vláčky, mašinky a železniční modely všeho druhu? Právě na popularitu modelové železnice sází originální českobrodská výstava, která vám chce přiblížit historii regionální dráhy a samozřejmě také českou železniční techniku :-) 

Poznejte železniční techniku

Pokud jste fandy do mašinek, zajímá vás regionální železnice, nebo si jen rádi hrajte s vláčky, které jsou sice historické, ale přesto se nikdy neomrzí, vydejte se do Českého Brodu. Zdejší Podlipanské muzeum zde totiž až do konce letošního roku ukazuje výstavu, která by vás opravdu mohla zaujmout: podrobně se zde totiž seznámíte se slavnou olomoucko-pražskou dráhou, která je v provozu již od roku 1845. Víte, jak se jmenovala první lokomotiva, která po ní přejela? Jakou podobu a jaký osud měly zdejší nádražní budovy, lokomotivy a vlaky? Seznamte se s historickou železniční technikou a pohrajte si přitom třeba s dřevěným vláčkem ;-)

Cvakněte si!

A co že to v Českém Brodě uvidíte? Modely skutečných lokomotiv a vagonů, které v minulosti brázdily středočeské tratě, samozřejmě nemohou chybět – kromě nich se v Českém Brodě ale setkáte i s celou řadou historických fotek, které vám atmosféru industriální techniky přiblíží velmi názorně. Další rozměr – tentokrát velice lidský – dodají historické propriety vážící se ke každodennímu životu železničářů: píšťalky výpravčích, jízdenky, které už moderní doprava odsunula do propadliště dějin, jízdní řády a samozřejmě celá řada technických nezbytností a hejblátek, jako třeba návěstidla, železničářské lamy nebo součásti sovětského reléového systému z 50. let dvacátého století…

A pozor – jako suvenýr si odnesete klasickou železniční kartonovou jízdenku, kterou vám zaměstnanci českobrodského muzea procvaknout historickými kleštěmi. Nikam s ní už sice nedojedete, ale atmosféru starých časů vám to přece jen přiblíží ;-)

  • Co? Výstava o železniční technice a historii „Připravte si jízdenky!
  • Kde? V Podlipanském muzeu v Českém Brodě, Žitomířská 761, 282 01 Český Brod
  • Kdy? Od 19. června do 28. prosince 2012

Pokud jsme vás zaujali, podívejte se na stránky Českých drah, Podlipanského muzea, nebo si rovnou napište o bližší informace do kolínského muzea, pod nějž to českobrodské spadá: info@muzeumkolin_cz.

Podlipanské muzeum v Českém Brodě

Foto: Podlipanské muzeum v Českém Brodě. Zdroj: www.podlipanskemuzeum.cz.

Profilové foto: Plakát k výstavě "Připravte si jízdenky!" Zdroj: www.podlipanskemuzeum.cz.

Kalendář akcí

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31