Myš bobří a její přátelé: poznejte zvířecí osobnosti!

12. říjen 2012

mys_bobri_hydromys_chrysog_12809.jpg 8. listopad 2012, 16:30 - 18:00 Je klokan uru liný? Co má ráda vakoveverka? A co dělá myš bobří po zavíračce plzeňské zoo? Tak tohle můžete sami zjistit, pokud využijete „zimních“ programů Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Ta se totiž rozhodla, že svým návštěvníkům co nejvíce přiblíží zoologii prostřednictvím svých exotických chovanců, a to prostě tak, že vás za nimi pustí zadními vrátky… 

Zimní zoo rozhodně nespí!

Plzeňská zoo patří k těm nejnavštěvovanějším v republice a není to náhoda: zdejší zoologové a botanici tu (s pomocí celé řady dalších odborníků) dokázali vytvořit prostředí, kde to skutečně žije. A o tom, kde by jaké zvíře žilo, kdyby nebylo bylo zrovna v Plzni, ale ve svém přirozeném prostředí, jak by se tam chovalo a s kým by se asi „(ne)kamarádilo“ se toho můžete hodně dozvědět, pokud zoo navštívíte každý druhý čtvrtek od listopadu do března. V těchto měsících a termínech zde totiž probíhá zimní sezona a s ní o oživenější prohlídky jednotlivých zoogeografických úseků, které vám dokážou, že v zimě v zoo rozhodně všichni nespí ;-)

Co vás tedy čeká? Zoo nabízí netradiční seznámení se s konkrétními skupinami živočichů – žádné ledabylé procházení se po zahradě a nakukování přes ploty, ale aktivní povídání o zvířatech; a možná i se zvířaty ;-) Poslechnete si základní fakta o jejich životech, lokalitách, z nichž pocházejí, ale hlavně vám vaši průvodci vám řeknou i to, co se z obyčejných popisných tabulí nedozvíte: kdo z nich je jakou osobností. Zjistěte, kdo ze zvířecích obyvatel zoo je zmlsaný, kdo je pohodlný, hyperaktivní, kdo patří k „průšvihářům“ zdejší zoologické komunity! ;-)

Za vakoveverkou až do vaku…

První akce v rámci netradičních prohlídek začíná 8. listopadu a bude věnovaná australským savcům: klokani i klokánci, vakoveverky, kusuové liščí a bobří myši vás pustí do svých domovů, a to za cenu klasického „zimního“ vstupného – neplatíte tedy více, než „běžní“ návštěvníci, ale zážitek, který si odnesete, rozhodně tuctový nebude.

Pokud máte o netradiční poznání zvířecích osobností zájem, neváhejte: návštěvníků je totiž omezený počet – jednak proto, aby se vám mohl průvodce smysluplně věnovat, a jednak také proto, že za zvířaty se domů v obrovských skupinách prostě nechodí. Takže si raději rezervujte termín přímo u pana Martina Vobruby z plzeňské zoo: vobruba@plzen_eu, nebo pošlete smsku na číslo 724 177 419.

A pokud vás zajímá i někdo jiný, než australští savci, sledujte web www.zooplzen.cz – témata na čtvrteční setkání se zvířaty zde budou postupně vyhlašována od prosince až do března 2013.

  • Co? Zadními vrátky za zvířátky 2012/2013: Australští savci

  • Kdy? 8. listopadu 2012 od 16:30

  • Kde? V Zoologické a botanické zahradě města Plzně, Pod Vinicemi 9, 301 16 Plzeň

800px_Baby_common_brushtail_no_1.JPG

Foto: Kusu liščí. Autor: Bahudhara. Zdroj: Wikipedia.

Profilové foto: Myš bobří. Autor: Jaroslav Vogeltanz. Zdroj: http://worldnaturephoto.com.Kalendář akcí

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31