Pojďte na „matfyzácký“ happening do Ostravy

25. únor 2012

Trigonometrie_blond vtip 29. březen 2012, 08:00 - 16:00 Jak to vypadá, když jsou matematici a fyzikové „happy?“ Zjistěte to! Jednota českých matematiků a fyziků slaví 150 let od svého založení a při té příležitosti pořádá v Ostravě veřejný happening, na kterém jsou srdečně vítáni všichni, kdo si umí spočítat, že matematika není nic nezajímavého.

Setkání na půdě?

Nejen geologové vědí, že není půda jako půda: Když vám řekneme, že se na půdě Ostravské univerzity koná zajímavá akce, nečekejte zeminu ani schody do podkroví. Jednota českých matematiků a fyziků, která si pro vás připravila přírodovědný happening, vás nechce hnát do schodů, ale za vědomostmi.

Čeští matematici a fyzikové slaví: na konci března tomu bude přesně 150 let od doby, kdy zejména učitelé a profesoři středních škol a univerzit založili svůj „Spolek pro volné přednášky z mathematiky a fysiky“. Od té doby se změnilo leccos včetně pravopisu, ale i když se z „mathematiky“ stala „matematika“, vědecké nadšení ve spolku – dnes Jednotě českých matematiků a fyziků – evidentně zůstalo.

Ostrava počítá dny do akce!

I proto se na Masarykově náměstí v Ostravě uskuteční originální happening pro všechny středoškoláky a širokou veřejnost: budete se moci dozvědět nejen mnoho užitečných informací o jedné z nejstarších dosud existujících učených společností v českých zemích, ale zjistíte i to, k čemu vlastně matematici a fyzikáři svou organizací potřebují a proč může být užitečná i vám: vyzkoušejte si, kolik toho o matematice (ne)víte, bavte se o možnostech přírodních věd se studenty Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity!

Happy výročí!

A jste-li o fous mladší než středoškoláci, můžete i soutěžit: pro žáky základních škol je ve stejný den od 8:00 do 13:00 připravena dvoukolová matematicko-fyzikální soutěž, průběžně prokládaná celou řadou popularizačních aktivit. Zúčastnit se jí můžete přímo v prostorách Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

Pokud tedy chcete vidět, jak to vypadá, když jsou matematici a fyzikové „happy“, navštivte jejich happening na Masarykově náměstí v Ostravě: třeba to bude i vás šťastný den :-)

  • Co? Matematicko-fyzikální soutěž a happening

  • Kde? Na Masarykově náměstí v Ostravě od 10:00 do 16:00 a na Přírodovědecké fakultě OU od 8:00 do 13:00.
  • Kdy? 29. března 2012

Bližší informace o akci si můžete přečíst zde: http://jcmf.vsb.cz/oslavy/.

Masarykovo náměstí v Ostravě


Foto: Masayrkovo náměstí v Ostravě. Ilustrační foto. Zdroj:http://ostravablog.cz.

Profilové foto: Matematický vtip. Zdroj: ZDE.

 

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30