Nejslavnější „záhadolog“ přednáší v Česku!

7. leden 2012

Erich von Däniken. Autor: Michal Maňas. Zdroj:Wikipedia 11. leden 2012 - 14. leden 2012 Kdo by neznal Ericha von Dänikena , slavného švýcarského „záhadologa“, který už po desetiletí rozčiluje svými teoriemi historiky, religionisty či archeologiy a zároveň nám všem nabízí nevšední pohledy na náš vlastní svět – i na světy ostatní?

Vpřed do minulosti!

Däniken se do povědomí světové veřejnosti výrazně zapsal už v době, kdy američtí astronauti poprvé obletěli Měsíc a kdy vrcholilo Pražské jaro. Neproslavil se však ani jako astronaut, ani jako politik: jeho kniha „Vzpomínky na budoucnost“ z roku 1968 na sebe strhla vlnu pozornosti, která ani po čtyřiceti letech neopadá. Proč? Däniken tvrdil – a tvrdí tak doposud  - že Zemi v dávné minulosti navštívili mimozemšťané a položili základy naší civilizace. Díky desítkám dalších knih, filmů, televizních pořadů, veřejných vystoupení, ale především díky mravenčí práci, neúnavnému cestování a originální schopnosti pohlížet na stará známá fakta novým způsobem si Däniken postupně vysloužil pověst největšího světového „záhadologa“.

Dänikenovy stopy v Česku

A právě tohoto člověka, který již desetiletí nedává spát mnohým akademikům a jenž bývá často označován nálepkou „kontroverzní“, můžete již brzy potkat u nás, konkrétně v pražském Národním muzeu (11. 1.), zlínském Městském divadle (12. 1.) a v brněnském Kongresovém centru BVV (13. a 14. 1.).  Viz http://www.livingstone.cz/o-nas/novinky/erich-von-daniken-v/.

Tak proč se s ním nesetkat a neudělat si vlastní názor? „Záhadolog“, spisovatel, myslitel, cestovatel a především „showman“ Erich von Däniken se s vámi rád podělí o své názory na mimozemské civilizace, úlohu bohů a božstev v dějinách různých světových kultur, a jistě řeč jistě dojde i na slavný mayský kalendář, který údajně prorokuje konec světa na 21. prosince 2012…

A pokud Dänikena v lednových termínech nestihnete, není proč zoufat: za čtyři měsíce navštíví hvězda všech ufologů a alternativně smýšlejících historiků česká města znovu: více se o květnovém turné po Praze, Hradci Králové, Kladně a Táboře dozvíte zde: http://www.daniken.cz/cs/uvod.

Starověcí ufoni

A pokud se o Dänikenových teoriích chcete dozvědět více už nyní, můžeme vám doporučit např. jeho populární televizní seriál „Ancient Aliens“, který od roku 2010 vysílá TV stanice HIstory. Jednotlivé díly můžete (v anglickém jazyce) zhlédnout např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=YyVGeLy6MnU.

Rosetta approaching its ultimate destination: Comet 67P/Churyumov-Gerasimenko Credits: ESA, image by AOES Medialab

Navštívili naší planetu v minulosti mimozemšťané?

Ilustrační foto: Comet 67P/Churyumov-Gerasimenko. Zdroj: ESA, vizualizace AOES Medialab

Profilový obrázek: Erich von Däniken. Autor: Michal Maňas. Zdroj:Wikipedia

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30