Naučte se mluvit o vědě!

5. říjen 2012

Vzdělávací kurz v Techmanii Zajímá vás nejen to, o čem technika vlastně je, ale i to, jak o ní mluvit nebo třeba psát tak, aby byla srozumitelná i laikům? Pokud jste žákem středních škol či bakalářského studia a pohybujete se na Plzeňsku, máme pro vás tip na vzdělávací kurz, který chce zlepšit vaše prezentační dovednosti a ukázat vám, že mluvit o vědě se opravdu vyplácí :-) 

Jak uchopit fyzikální, chemické či matematické jevy tak, aby to byla zábava, ale aby se zároveň neztratily informace, které bychom si všichni měli zapamatovat? Co se dá říct zajímavého třeba o staré lokomotivě nebo parním stroji? A jak mluvit s lidmi, kteří do světa vědy a techniky vlastně tak nějak „zabloudili“?  To vás chce naučit nový kurz zaměřený na komunikaci vědy, který od listopadu otevírá plzeňská Techmania ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni.

Kdo se může přihlásit?

Vzdělávací kurz je určen pro žáky středních škol (starších patnácti let) a studentů bakalářského studia. Není vyloženě nutné, abyste byli studenty technických nebo přírodovědných oborů, ale je to výhoda: konec konců budete se pohybovat ve světě interaktivních exponátů demonstrujících fyzikální, chemické či technické jevy a praxi s veřejným vystupováním získáte přímo v science centru Techmania.

Kurz je ideální pro ty z vás, kteří máte duši vědce a srdce divadelníka: kromě vědy se totiž nesmíte bát ani lidí, vždyť právě s nimi budete při své praxi „komunikátora“ vědy v úzkém kontaktu. Nejdřív vás ovšem „Techmaniaci“ naučí, jak se to dělá: během stopadesátihodinového kurzu se naučíte demonstrovat, veřejně vystupovat před velmi různorodým publikem a získáte tolik potřebnou praxi, díky které se zkrátka pořádně „otrkáte“ :-)

Vzdělávací kurz v Techmanii

Foto: vzdělávací kurz v Techmania Science Center. Zdroj: Techmania.

Co ještě kurz nabízí?

Protože kurz je realizován v rámci projektu Systematická podpora popularizace výzkumu a vývoj (OP VK SPP VaV), získají jeho účastníci stipendium ve výši 80 Kč/hod. – nejen tedy, že za účast v kurzu nemusíte platit, organizátoři platí vám! ;-)

Do roku 2014 proběhnou tři kurzy, jichž se zúčastní minimálně 70 z vás, nadaných žáků/studentů, kteří získáte možnost prakticky rozšířit své odborné znalosti. V rámci teoretické i praktické části se účastníci kurzu seznámí s obecnými východisky komunikace vědy, projdou tréninkem ve výuce prostřednictvím interaktivních exponátů a samozřejmostí je neustálá zpětná vazba: nejen od „Techmaniaků“, ale i od návštěvníků science centra se budete průběžně dozvídat, co děláte dobře a co by ještě chtělo vyladit…

Přihlášky do prvního ze tří plánovaných běhů přijímá science center do poloviny října 2012 na adrese petra.kokoskova@techmania_cz; další výběrová kola budou následovat!

  • Co? Kurz o komunikaci vědy
  • Pro koho? Pro žáky středních škol (starších patnácti let) a studenty bakalářského studia
  • Kde? V prostorách plzenské Techmania Science Center a Západočeské univerzity v Plzni
  • Kdy? Přihlášky do prvního kola se přijímají do poloviny října!

Pro bližší informace viz. www.techmania.cz nebo výše zmíněný e-mail.

Vzdělávací kurz v Techmanii

Foto: vzdělávací kurz v Techmania Science Center. Zdroj: Techmania. 

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30