Naučte se fotit přírodu

25. květen 2012

České Švýcarsko_Martin Jílek 18. červenec 2012 - 22. červenec 2012 Vydat se o prázdninách na výlet do krásného prostředí Českého Švýcarska? Proč ne? A co tam takhle zajet na studentský kemp? No dobrá! Naučit se přitom fotit od profesionálních fotografů? Tak to už zní jako výzva…! :-) Národní park České Švýcarsko, který již dvanáctým rokem chrání zejména své pískovcové útvary a na ně navázaný biotop, je známý tím, že pořádá celou řadu populárně-vzdělávacích akcí pro širokou veřejnost. O prázdninách se zaměří na studenty, kterým nabízí možnost strávit pět dní ve své nádherné krajině - naučte se, jak vidí přírodu zkušení fotografové! 

Kempujte s profíky!

Co je v plánu? Fotografický kemp již po čtvrté nabízí všem milovníkům přírody, kteří jsou žáky či studenty jakékoliv české školy (od základních až po univerzity), asyl v kempu Mosquito ve Vysoké Lípě. Právě tady, v srdci Českého Švýcarska, se budete ve druhé polovině července moci setkat s fotografickými profíky Petrem Janem Juračkou a Václavem Sojkou: jedná se o cenami ověnčené fotografy, kteří vás chtějí naučit zachytit geologické, botanické či biologické krásy Českého Švýcarska stejně jako oni: prostřednictvím kvalitních fotografií.

Jak se fotí Pravčická bárna?

Mezi mocnými skalními věžemi, mohutnými branami, vysokými stěnami i hlubokými roklemi, které vznikly před miliony let v důsledku erozí křídových mořských sedimentů, získáte nejen základy teorie fotografování, ale zcela samozřejmě si vše vyzkoušíte i v praxi: jak třeba správě vyfotit východ Slunce? Co všechno dokáže kontrast a saturace, o čem je bitová hloubka? A jak je to s upravováním fotek v PC – jak to nepřehnat a kdy přírodním krásám trochu „pomoci?“

 Pravčická brána

Foto: Pravčická bárna, symbol Českého Švýcarska. Autor: Huhulenik.

Zažijte pět dní v Českém Švýcarsku!

Výuka, semináře i fotoexkurze samozřejmě něco stojí: pokud se studentského kempu budete chtít zúčastnit, zaplatíte 2 800 Kč + levné ubytování v chatkách. I tak se ale jedná o hodně zajímavou akci, na níž ještě dlouho nezapomenete: vždyť kdy jindy budete mít příležitost, abyste se naučili fotit mj. od profíka, který se proslavil třeba fantastickými fotkami motýlích křídel?

Motýlí křídla_Petr Jan Juračka

Foto: mikrosnímek motýlích křídel. Autor: Petr Jan Juračka. Zdroj: www.photoawards.com.

Pokud se pro České Švýcarsko rozhodnete, budete potřebovat digitální fotoaparát a příslušenství k němu. Nic nezkazíte ani notebookem, repelentem, slunečními brýlemi a samozřejmě oblečením do každého počasí ;-)

  • Co? Letní studentské opojení Českým Švýcarskem
  • Kde? Místem konání bude kemp Mosquito ve Vysoké Lípě přímo v srdci Českého Švýcarska
  • Kdy? Od 18. - 22. července 2012

Pro bližší informace se podívejte na stránky národního parku České Švýcarsko, kde najdete i on-line přihlášku se všemi podrobnostmi, nebo napište přímo organizátorům kempu: programy@ceskesvycarsko_cz.

 Chatky ve Vysoké Lípě

Foto: chatky v intercampu Mosquito, který bude domovem účastníků akce. Zdroj: http://www.mosquito.cz.

Profilová fotografie: vítězný snímek z loňského studentského kempu. Autor: Martin Jílek. Zdroj: http://www.ceskesvycarsko.cz.Kalendář akcí

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31