Nanosvět se skupinou Tata Bojs na velkém jevišti Národního divadla

7. prosinec 2011

Nanopolis 12. prosinec 2011 Národní divadlo si na sychravý prosinec připravilo originální představení Noc v NanoPOLIS , které svým návštěvníkům přiblíží vzrušující svět nanotechnologií. Spojením vědců a umělců chtějí autoři nejen připravit nevšední zážitek pro každého, kdo do Národního divadla dne 12. 12. zavítá, ale také ukázat, že vzdělávací pořady na Novou scénu rozhodně patří.

Co konkrétně zde bude k vidění? Vědci a umělci si prohodí své role: kromě slavných Tata Bojs či Kláry Nemravové se představením budou prolínat chemicko-fyzikální experimenty nebo taneční performance DekkaDancers, syntézu umění a vědy podpoří vědecké trio „Tros Pedros“, zazní vskutku originální elektrospinning kombinovaný s choreografií Ludmily Reillichové, představí se např. i teoretický fyzik David Lukáš a vynálezce Pavel Pokorný.

Představení, které chce naplno ukázat sílu kreativity a povzbudit zájem zejména mladých lidí o experimenty, příběhy a zejména o vědu, je jedním z těch, které Nové scéně Národního divadla dodávají populárně-vzdělávací rozměr. Kromě Národního divadla za ním stojí uskupení Tesla o.s., které toto ojedinělé výtvarné, taneční a hudební setkání s vědou doplňuje i výstavou dvaceti českých a zahraničních umělců, která se v prostorách Nové scény představuje až do 31. 12. 2011.

Noc v NanoPOLIS je součástí širšího projektu, nazvaného prostě „NanoPOLIS“. Ten je inspirován osobností Richarda Feynmana, jenž byl nejen jedním z největších fyziků 20. století, ale také jedním z nejvýraznějších popularizátorů vědy. Právě jeho přednáška z roku 1959 nazvaná: „Tam dole je hodně místa“ nasměrovala moderní vědu ke studiu nanostruktur a nanotechnologií. A právě představení Noc v NanoPOLIS chce svému publiku dokázat, že i s „nanovědou“ se dá dělat „velké“ umění.

 Vstupentky v předprodeji NSND. Cena 370 Kč. Školy zdarma. Registrace www.utesla.cz

Výtěžek z představení bude použit na podporu mezinárodní soutěže mládeže Immersion in Science Worlds through Arts, na němž se spolu s Uskupením TESLA podílí řada evropských technických univerzit, institutů a výzkumných ústavů.

 Bližší informace na www.novascena.cz, www.utesla.cz.

Noc v NanoPOLIS

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30