Multimediální workshopy „Kreativita“ na Univerzitě Pardubice

14. únor 2014

Multimediální workshopy „Kreativita“ na Univerzitě Pardubice 14. únor 2014 - 15. únor 2014 Ve dnech 14. - 15. 2. 2014 se uskuteční na Univerzitě Pardubice dva multimediální workshopy, tentokrát na téma KREATIVITA. Vědecká a filosofická témata zde budou sdílená uměleckými formami pod vedením odborných lektorů a s využitím multimediální techniky.  

V pátek 14. února jsou na programu „Ozvěny semináře věda a umění“ – reflexe účastníků panelu. V sobotu 15. února je tématem multimediálního worshopu s interdisciplinární dramaturgií GAMA otázka „Co je kreativita“, o které budou diskutovat vědci, umělci i filosofové. Projekt Idea univerzity Fakulty filozofické, v rámci něhož je akce pořádána. Partner projektu, Uskupení Tesla o.s., usiluje o zapojení studentů a pedagogů z jednotlivých fakult do uměleckých aktivit. Ve workshopu odborní lektoři nabídnou výukové metody, testy kreativity a její praktické ukázky za využití multimediální techniky. Workshop je zaměřen na rozvoj individuální i týmové kreativity a cílené propojování mezioborového vzdělání.

„Kreativita je původce změn tohoto věku – kreativci budou tvůrci i spotřebiteli zároveň, takže tržní potenciál pro  inovace bude obrovský. Fenoménem změn je jejich rychlost a proto je nutné, co nejrychleji začít. Historie je nevyhnutelná, pokud zamrzneme na starém paradigmatu, riskujeme, že se staneme nedůležitými. Chceme zdůraznit, že v „Inovativním věku“ se již nacházíme. O tomto tématu byla konference Třetí kultura, tj. dialog mezi humanitními a vědeckými komunitami na který navazuje tento workshop“, přiblížila cíl a smysl workshopu Ing. A. Prokopová z Uskupení Tesla .

Multimediální workshopy jsou určeny pro pedagogy a studenty všech stupňů studia, jsou pořádány v rámci projektu Idea univerzity řešeného na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice ve spolupráci s Uskupením Tesla. Oba workshopy se uskuteční v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Více na www. utesla.cz nebo facebook.com/utesla a  stránkách projektu http://projekty.upce.cz/idea.

 

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788Kalendář akcí

<< prosinec 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31