Kurz rokokového dekoru na Univerzitě Pardubice

27. březen 2012

kurz-rokokoveho-dekoru.jpg 26. březen 2012 - 28. březen 2012 Fakulta restaurování Univerzity Pardubice pořádá v těchto dnech specializovaný kurz rokokového dekoru. Třídenní workshop je určen pro studenty druhého ročníku Ateliéru restaurování nástěnné malby a sgrafita.

Kurz probíhá pod vedením zkušeného lektora Miroslava Bodanského, DiS., který je absolventem Fakulty restaurování Univerzity Pardubice a má jedenáctiletou praxi v oboru restaurování nástěnné malby. Náplň kurzu se skládá jak z teoretických přednášek, tak praktické výuky. V úvodu workshopu si studenti vyslechli přednášku o původních technikách a typologii rokokových ornamentů na českém území a následně se pustili do vlastní tvorby.  

„Během třídenního workshopu vytvoří studenti nejprve kresebnou studii rokokového dekoru na papírovou podložku za použití černé a bílé, aby pochopili systém budování plasticity rokokového dekoru. Následně realizují materiálovou kopii téhož dekoru technikou vápenného secca na vápennou omítku na heraklitovém panelu,“ popisuje BcA. Kateřina Krhánková, lektorka a koordinátorka specializovaných kurzů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. 

Studenti Atelieru nástěnné malby a sgrafita se během svého studia seznamují s technikami nástěnných maleb, ve kterých se musí absolvent tohoto oboru bezpečně orientovat, jelikož každá z různých technik nástěnné malby vyžaduje odlišné technické a technologické postupy. Komplexní vědomosti a znalosti restaurování nástěnných maleb musí být podpořeny i znalostmi z řady jiných oborů, jako například klimatologie, obnovy nemovitých kulturních památek, chemické technologie a znalostí stavebních technologií. 

Kurz probíhá ve výukových prostorách Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli a potrvá do středy 28. března 2012.

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30