Krajinou stoletých dubů

14. únor 2012

Ostrava_Uni_vystava_duby_II.jpg 31. leden 2012 - 1. duben 2012 Katedra fyzické geografie v Ostravě právě vystavuje čtyři desítky těch nejlepších fotografií, které na Břeclavsku za uplynulých šest let vyfotil její doktorand, mladý geograf a geoekolog Jan Miklín. Chcete vidět, jak vnímá svět přírodovědec a žasnout nad nádherou starých stromů samostatně stojích v nádherné krajině? Tak nakoukněte!

Krajina očima geoekologa

Výraznou dominantou břeclavského Pohanska jsou solitérní duby: staleté stromy zasazené do oblasti lužních lesů, luk a meandrů u soutoku Dyje s Moravou. Pokud si tuto nádhernou krajinu nemůžete sami projít, zkuste navštívit fotografickou výstavu v atriu nové budovy Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

Podívejte se na krásy Pohanska očima geoekologa! Autorem výstavy je totiž mladý doktorand z Katedry fyzické geografie a geoekologie Jan Miklín (ročník 1986). Ten je nejen nadšeným přírodovědcem, ale i velice dobrým fotografem: ostatně o jeho uměleckých kvalitách se můžete přesvědčit i z publikace, která byla pro účely výstavy vydána – můžete si ji prohlédnout zde.

Pohansko nejen na papíře

Jan Miklín se soutoku Moravy a Dyje nevěnuje jen s fotoaparátem v ruce: je to pro něj zároveň profesní záležitost, protože se jako geograf a geoekolog vývojem zdejší krajiny přímo zabývá. Pokud se o Pohansku, jeho vývoji a možné ochraně chcete dozvědět více, nakoukněte na stránky formujícího se projektu Soutok lidí a krajiny.

Nenabádáme vás k tomu, aby vám příroda stačila jen na fotografiích: ale ty od geografa Jana Miklíka opravdu stojí za to, a proto půjdete-li kolem Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, určitě si na papíře zachycenou nevšední krásu břeclavské přírody nenechte ujít :-)

Další informace se o výstavě i jejím autorovi můžete dočíst na adrese www.stromsoliter.cz.

  • Co? Fotografická výstava „Strom solitér. Krajinou stoletých dubů na soutoku Moravy a Dyje
  • Kde? V atriu Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, Chittusiho ulice č. 10.
  • Kdy? Až do 1. dubna 2012

 Ostrava_Uni_vystava_duby_Mikl__n_I..jpg

 Foto: Z výstavy „Strom solitér. Krajinou stoletých dubů na soutoku Moravy a Dyje“. Autor: Jan Miklín.

Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30