Fulbright představí své stipendisty

3. květen 2012

Kruh.jpg 31. květen 2012, 16:30 - 18:00 Americké centrum v Praze a Fulbrightova komise si na poslední květnové odpoledne připravili debatu s úspěšnými stipendisty, kteří absolvovali část svých studií nebo učitelské praxe ve Spojených státech. Jak se do programu dostat, proč o něj vůbec usilovat a co vše vám takový výměnný studijní pobyt může přinést, se dozvíte z přímé zkušenosti těch, kteří si jím prošli :-)

Dvacet let „Fulbrighta“ v Česku

Když se vás zeptáme, jestli znáte práci Jamese Williama Fulbrighta, amerického senátora z Arkansasu, asi jen odmítavě zavrtíte hlavou. Ale co takhle Fulbrightovo stipendium, už jste o něm slyšeli? Vzniklo z popudu právě tohoto demokratického senátora jako nástroj pro výměnu a vzdělávání studentů i vědeckých profesionálů a v těchto dnech slaví své dvacáté výročí působení v České republice.

Americké centrum v Praze a Fulbrightova komise vás právě proto nyní zvou na přednášku (vlastně půjde spíše o debatu) celé řady těch, kteří stipendium získali, vycestovali a něco se v zahraničí naučili: máte tak možnosti poslechnout si z první ruky zkušenosti studentů s americkým vzdělávacím systémem a dozvědět se, co můžete udělat proto, abyste do zahraničí vyjeli na zkušenou právě vy.

Promluvte si se stipendisty!

Na setkání budete mít příležitost setkat se s řadou učitelů, kteří díky „Fulbrightu“ zahraniční zkušenosti získali: třeba s Jennifer Ventimiglia, pedagožkou na Základní škole Londýnská v Praze, anebo se Zuzanou Stiborkovou, zástupkyní ředitele Gymnázia Nad Alejí v Praze. Co myslíte, je výuka na českých a amerických školách odlišná? A pokud ano, jak a v čem? Mají vaši američtí vrstevníci třeba v biologii nebo vlastivědě stejné znalosti, jako vy, anebo v obou zemích funguje úplně jiný, neporovnatelný systém?

Do česko-anglické debaty o tom, jak získat Fulbrightovo stipendium a co všechno se můžeme ze vzájemných studijních či učitelských výměn naučit, se můžete zapojit poslední květnové odpoledne v Praze na Malé Straně.

  • Co? Fulbright Series: Fulbrightovy výměny učitelů: můžeme se vzájemně poučit?
  • Kde? V Americkém centru, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
  • Kdy? 31. května 2012 od 16:30 do 18:00 hod.

Pro bližší informace nahlédněte na stránky Amerického centra nebo Fulbrightovy komise.

 

Z akce Fulbrightovy komise

Foto: z akcí Fulbrightovy nadace a Amerického centra. Zdroj: http://www.facebook.com/czechfulbright

 Profilový obrázek: logo Fulbrightovy komise

Kalendář akcí

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31