Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice si prohlédne na sto dvacet žáků

2. září 2013

Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice si prohlédne na sto dvacet žáků 3. září 2013, 00:00 - 12:00 Na druhý školní den, úterý 3. září, připravila Fakulta zdravotnických studií pro školáky malé zpestření – exkurzi po svých speciálních pracovištích. Na sto dvacet žáků základních škol z Pardubického kraje tak nahlédne do míst, kde se na budoucí povolání připravují porodní asistentky, zdravotní sestry, zdravotničtí záchranáři a další zdravotnické profese. 

Mladí návštěvníci během úterního dopoledne nahlédnou do odborných laboratoří Fakulty zdravotnických studií, kde se postupně seznámí s aktivitami fakulty a současně si vyzkouší řadu zdravotnických postupů, modelů a pomůcek. Žáci se tak na chvíli vžijí do role všeobecných sester, porodních asistentek, zdravotnických záchranářů či zdravotně-sociálních pracovníků. Získají tak alespoň základní povědomí o zdravotnickém povolání.

Fakultní tým připravil pro účastníky exkurze šest tematických zážitkových stanovišť – Výchova ke zdraví, Osoby s handicapem, Jak správně komunikovat s lidmi se zrakovým postižením?, První pomoc – úrazy, První pomoc – resuscitace, Reprodukční zdraví. Na nich se dozví nejen základní informace o těchto tématech, ale také se budou moci interaktivně zapojit tím, že si řadu věcí přímo osahají, vyzkoušejí a otestují tak sebe sama.

 „Na jednotlivých stanovištích jsme připravili i konkrétní modely. Žáci si tak na vlastní kůži vyzkouší např., jak dávat umělé dýchání, naučí se, jak správně ošetřit různá zranění a zároveň si budou moci osvěžit znalosti a dovednosti například z oblasti první pomoci nebo zdravotní výchovy. Kromě toho se mohou vžít do role handicapovaného a vyzkoušet si tak, jaké to je být nevidomý nebo na vozíčku a jak obtížné je pohybovat s tímto handicapem,“ sdělila za organizátory Ing. Eva Kynclová z Fakulty zdravotnických studií.

Fakulta svou bránu otevře přihlášeným zájemcům v 8 hodin, exkurze potrvá po celé úterní dopoledne až do 12 hodin.

FZS_ex_1.jpg

_____________________________________________________________________________

Exkurzi na fakultu pořádá Univerzita Pardubice v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená – BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu. Formou kontaktních, populárně naučných zážitkových akcí, demonstrací, exkurzí, přednášek, kroužků, besed a dalších akcí chce Univerzita Pardubice aktivně zapojit mladou generaci do poznávání světa a ukázat jí i veřejnosti zábavnou a zajímavou formou svět moderní vědy a výzkumu a rovněž pěstované disciplíny zejména odborných pracovišť sedmi svých fakult.    

  

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788Kalendář akcí

<< srpen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31