Fakulta restaurování pořádá specializované letní školy

31. červenec 2014

Fakulta restaurování pořádá specializované letní školy 4. srpen 2014 - 15. srpen 2014 Fakulta restaurování se studentům otevírá také o prázdninách. Od pondělí 4. srpna přivítá desítku studentů ve dvou specializovaných letních školách – KURZU MALBY A KRESBY a SOCHAŘSKÉM KURZU. Studenti stráví na fakultě dva týdny, během nichž se seznámí s vybranými technikami a technologiemi péče o kulturní dědictví, ale i s fakultou samotnou a jejím zázemím. 

V Letním kurzu malby a kresby si studenti procvičí malířské schopnosti. Seznámí se se základními pojmy barev, jejich fungováním a možnostmi použití. Zaměří se na techniku akvarelu na papíře a techniku temperové malby na papíře.

„Studenti dostanou úkoly na procvičení vidění forem a barev u jednoduchých předmětů jako je ovoce či zelenina, na modelaci objemů a prostoru barvou, spolu s akcentem na vystižení charakteru materiálů,“ uvádí k průběhu kurzu Bc. Pavla Nováková, vedoucí akcí projektu BRAVO II  na Fakultě restaurování a pokračuje: „Ve druhé části kurzu se budou věnovat studiu kresby, procvičí si tři okruhy kresby, tzn. kresbu základních geometrických předmětů se studiem objemu, světla a stínu, perspektivy, kresbu zátiší se zaměřením na objemy v prostoru a materiálové rozlišení a kresbu sádrového odlitku hlavy s důrazem na proporce a výraz.“

Letní sochařský kurz je zaměřen na procvičení trojrozměrného chápání předmětů. Pracovním materiálem bude hlína a sádra. V první části kurzu budou účastníci modelovat z hlíny kopie hlavy podle sádrového modelu. Ve druhé části kurzu si vymodelované hlavy zaformují do ztracené sádrové formy a z ní následně zhotoví sádrový odlitek, který si budou moci odnést. Cílem této části je praktické představení používaných restaurátorských technik a technologií a zdokonalení řemeslných dovedností. 

Oba kurzy jsou rozdělené do dvou bloků po pěti dnech a uskuteční se ve dnech 4. – 15. 8. 2014 na Fakultě restaurování v Litomyšli. V průběhu konání kurzů budou účastníkům představeny nejnovější poznatky vědy a výzkumu, používané techniky a technologie v oblasti péče o kulturní dědictví, včetně implementace poznatků do praxe.

Letní specializované školy Fakulty restaurování jsou součástí aktivit popularizačního projektu Brána vědě/ní otevřená II. (CZ.1.07/2.3.00/45.0013), který je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788

Kalendář akcí

<< srpen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31