Fakulta elektrotechniky a informatiky pořádá pro středoškoláky Letní školu elektroniky

20. červen 2013

Fakulta elektrotechniky a informatiky pořádá pro středoškoláky  Letní školu elektroniky 19. červen 2013 - 21. červen 2013 Od středy 19. června do pátku 21. června přivítají na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice patnáct nových studentů. Ti budou mít možnost absolvovat speciální LETNÍ ŠKOLU ELEKTRONIKY.   

„Třídenní kurz jsme zaměřili na zpracování signálových a obrazových dat. Vybraným studentům umožníme nahlédnout do problematiky zpracování signálů a obrazů a také řízení mobilních prostředků v podobě řiditelných podvozků nebo vzdušné řiditelné platformy. Na praktických příkladech se jim budeme snažit přiblížit a osvětlit dnes běžně využívané principy při řešení každodenních technických úkolů,“ poodkrývá program letní školy jeden z jejích organizátorů Ing. Jiří Roleček z Katedry elektrotechniky FEI.

Letní škola elektroniky začíná ve středu 19. června v 8.00 hodin a první den patří zpracování signálů. Studenti se seznámí s vybavením pro záznam a vyhodnocení zvukových dat, se záznamem jako takovým nebo se zpracováním zvukového signálu ve vybraných aplikacích.

Čtvrtek je věnován zpracování obrazů. Ve dvou blocích si studenti vyzkouší softwarové zpracování obrazového signálu a budou řešit vybrané aplikace z oblasti zpracování obrazů, jako např. redukce šumu, detekce objektu ve scéně a další.

V pátek se zaměří na řízení mobilního prostředku. Vyzkouší si jednoduché pohyby mobilního prostředku, zjistí, jak řízení mobilních prostředků ovlivňuje využití akustických a optických senzorů nebo se zaměří na interakce mezi mobilními prostředky pomocí senzorů.

„Při výběru studentů pro Letní školu jsme se soustředili na studenty třetích ročníků středních škol. Chceme je seznámit jak s naší prací a fakultou, tak kromě nabitého odborného programu také s nabídkou našich studijních oborů. Proto jsme jako místo realizace letní školy zvolili specializovanou laboratoř katedry elektrotechniky naší fakulty,“ uzavírá Ing. Jiří Roleček.

Letní škola elektroniky probíhá na Fakultě elektrotechniky a informatiky od středy 19. června. Začátek dopoledního bloku kurzu je vždy naplánován v 8.00 hodin, odpolední blok začíná v 13.00 hodin. Sraz účastníků je na vrátnici fakulty.

Letní škola elektroniky je pořádána v rámci dvouletého projektu Brána vědě/ní otevřená – BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu. Formou kontaktních populárně-naučných zážitkových akcí, demonstrací, exkurzí, přednášek, kroužků, besed a dalších akcí chce Univerzita Pardubice aktivně zapojit mladou generaci do poznávání světa a ukázat jí i veřejnosti zábavnou a zajímavou formou svět moderní vědy a výzkumu a rovněž pěstované disciplíny zejména odborných pracovišť sedmi svých fakult.

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788Kalendář akcí

<< srpen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31