Fakulta ekonomicko-správní zve na Informaticko-ekonomické hrátky

4. červenec 2014

Fakulta ekonomicko-správní zve na Informaticko-ekonomické hrátky 8. červenec 2014 - 9. červenec 2014 Na druhý prázdninový týden připravila Fakulta ekonomicko-správní pro nově příchozí studenty speciální dvoudenní festival matematických her. Zápis do studia jim v úterý 8. července a ve středu 9. července zpestří Informaticko-ekonomické hrátky. 

Během dvou dnů budou mít studenti možnost navštívit speciální informaticko-ekonomické workshopy, v nichž se dozví řadu zajímavostí a v připravených soutěžích možná dokonce vyhrají. Blíže se seznámí s prostředky směny a ochrannými prvky bankovek, se světem prvočísel, s programováním robotů a s  jejich využitím v praxi. Nebudou chybět ani fraktály a jejich kreslení.

„Účastníci se mohou těšit na pestrý program pod vedením trojice zkušených lektorů. Ve workshopu Ing. Jiřího Nožičky, Ph.D., si vyzkouší odborné pomůcky pro kontrolu pravosti bankovek a naučí se, jak poznat pravost bankovky i bez technického vybavení. Ing. Jan Panuš, Ph.D., jim vysvětlí základní postupy při programování praktických aplikací a Mgr. David Brebera jim na vybraných příkladech matematického bádání přiblíží a popíše každodenní dění kolem nás jazykem matematiky,“ popisuje program akce její organizátor Ing. Vítězslav Bačkovský z Fakulty ekonomicko-správní.

Akce má pomoci změnit pohled na matematiku, zvýšit finanční gramotnost účastníků a naučit je základům algoritmizace. Navíc má zaujmout a nadchnout posluchače pro studium na Fakultě ekonomicko-správní.

Aniž si to většina z nás plně uvědomuje, většina jevů, které každodenně pozorujeme, má větší či menší souvislost s matematikou a je tak možné takové jevy v jazyce matematiky zachytit a popsat. Cílem akce je ukázat budoucím studentům fakulty, že matematika není jen memorování vzorců a pravidel, ale může být (a je) zároveň nástrojem pochopení okolního světa. Zároveň je třeba ukázat, že z matematiky není nutno mít strach,“ popisuje význam akce jeden z jejích odborných lektorů Mgr. David Brebera.

Program startuje v úterý i ve středu v 7:30 hodin ráno a uskuteční se ve vestibulu před posluchárnou B1 v budově Dopravní fakulty Jana Pernera. Zúčastnit se ho mohou nejen budoucí studenti Fakulty ekonomicko-správní, ale všichni, kteří mají zájem si prázdniny zpestřit výletem za matematikou a robotikou.

Dvoudenní festival pořádá Fakulta ekonomicko-správní v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. (CZ.1.07/2.3.00/45.0013), který je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30