Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostí celostátní kolo soutěže o nejlepšího mladého chemika

30. květen 2013

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostí celostátní kolo soutěže o nejlepšího mladého chemik 30. květen 2013 Ve čtvrtek 30. května se v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskuteční celostátní finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. 

Soutěž je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol. Původně vznikla na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích, ale pro velký úspěch se rychle rozrostla napříč celou republikou. V letošním roce kromě Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích pořádaly regionální kola i střední odborné školy v Praze, Brně, Ústí nad Labem, Lovosicích, Hranicích, Olomouci a Litvínově. Celkem se chemického klání zúčastnilo na 5 000 žáků z deseti krajů za podpory řady firem a společností.

Chemie má v našem regionu tradici a zájem o soutěž rok od roku stoupá,“ říká Petr Kalenda, proděkan pro pedagogiku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Rozhodli jsme se proto ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR uspořádat nadstavbu krajských kol a uspořádat první ročník celostátního finále,“ vysvětluje profesor Kalenda.

Do celostátního kola postoupilo 27 finalistů, Pardubický kraj bude reprezentovat 7 soutěžících. Na mladé chemiky čeká nejprve test teoretických znalostí, který sestavila pardubická Střední průmyslová škola chemická, a poté zkouška laboratorních dovedností, jejíž zadání je dílem pořádající Fakulty chemicko-technologické. Součet bodových zisků z obou částí soutěže rozhodne o vítězi, který se stane pomyslným mistrem České republiky v chemii.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na akademické půdě za účasti vedení fakulty a významných hostů z řad partnerů soutěže. Svaz chemického průmyslu ČR připravil pro vítěze hodnotné ceny. Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pak pro prvních pět finalistů připravila certifikát na stipendium během 1. roku studia na fakultě v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun.

Podrobné informace o soutěži lze nalézt na www.mladychemikcr.cz

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788Kalendář akcí

<< září 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30