Dopravní fakulta Jana Pernera zve na Noc vědců

23. září 2013

Dopravní fakulta Jana Pernera zve na Noc vědců 27. září 2013, 16:00 - 22:00 Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice se letos poprvé připojuje k celoevropské NOCI VĚDCŮ a zve všechny zájemce v pátek 27. září na pestrý program, který pro tuto příležitost její odborná pracoviště připravila. 

Noc vědců je jeden z největších celoevropských projektů přibližujících vědu a vědecké otázky široké veřejnosti. Celorepublikové téma letošní noci vědců je „Energií k poznání“ – Automobil potřebuje energii k rozjezdu, motýl k rozletu, květina k rozkvětu. K čemu potřebuje energii vědec? Přece k poznání! Kousek své energie předají návštěvníkům i odborníci a vědci z univerzity.

Brány dopravní fakulty se otevřou již odpoledne v 16 hodin a až do 22. hodiny je pro návštěvníky připravena řada pokusů, praktických ukázek a přednášek na na zajímavá témata z oblasti dopravy a energie doma i ve světě.. Na návštěvníky budou čekat také kvízy, hádanky a výtvarné dílny. Chybět nebude ani malé občerstvení a doprovodný hudební program. Kdo bude chtít, může si i zasportovat.

„Zájemci se budou moci například projet v experimentálním vozidle, na tříkolce na solární pohon nebo zkusit si simulaci autonehody na trenažéru. Spuštěn bude parní stroj i dynamo. Otevřena bude metalografická dílna a kovárna stejně jako dopravní sál plný vláčků. Na cestu zpět domů si budou moci všichni posvítit vlastnoručně vyrobenou baterkou z ovoce“, přiblížila program Mgr. Lenka Čermáková, spoluorganizátorka tohoto projektu na dopravní fakultě.

dopravn___s__l_1.jpg

„Přebytečnou energii mohou všichni příchozí spalovat v univerzitní tělocvičně při noční spinning jízdě a na veslařském trenažéru. Speciálně pro tuto akci bude návštěvníkům zpřístupněna také vodní elektrárna na pardubickém zdymadle“, doplnila Mgr. Čermáková.

experiment__ln___vozidlo.jpg

Noc vědců pořádá Dopravní fakulta Jana Pernera letos poprvé. Připojila se tak k velké skupině vědeckých institucí a výzkumných center po celé Evropě, které ve stejný den otevřou brány veřejnosti. Celá akce je podpořena finančními prostředky z fondů Evropské komise v rámci 7. rámcového programu a sponzory.   

Noc vědců je určena všem, bez ohledu na věk. Vstup na celou akci je zdarma.

  Letak_noc_vedcu.pdf Letak_noc_vedcu.pdf (249,17 KB)

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788Kalendář akcí

<< srpen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31