Dny GIS 2012 na fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice

13. listopad 2012

Dny GIS 2012 na fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice 14. listopad 2012 - 15. listopad 2012 Ve dnech 14. a 15. listopadu se na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice uskuteční DNY GIS 2012, které účastníky seznámí s problematikou geoinformačních systémů a technologií. Ve středu je zahájí populární akce pro veřejnost a studenty středních škol tzv. „GIS DAY“, na který ve čtvrtek naváže odborný „Geoseminář“.Fakulta ekonomicko-správní se tradičně každý rok připojuje k celosvětové akci s názvem GIS DAY, která proběhne ve středu 14. listopadu. Téměř stovka studentů středních, základních i vysokých škol bude moci zjistit, co jsou geoinformační systémy, k čemu slouží, jak tato důležitá technologie ovlivňuje náš každodenní život a umožňuje lépe porozumět všemu, co nás obklopuje a především integruje informace.

„Tyto systémy hrají důležitou roli nejen ve státní správě, managementu krizových situací, ochraně přírody, ale také ve vzdělávacím procesu, kde slouží k poznání prostorových vazeb,“ přibližuje problematiku geoinformačních systémů organizátor akce Mgr. Pavel Sedlák, Ph.D. z Ústavu systémového inženýrství a informatiky FES.

„Mezi přednášejícími bude i odborník z oddělení krizového řízení Pardubického kraje, který seznámí účastníky jak s obecnými principy geoinformačních technologií, tak s konkrétními ukázkami jejich aplikací z reálných krizových situací zdejšího regionu,“ pokračuje Mgr. Pavel Sedlák, Ph.D.

V šedesátiminutových tematických blocích tak zájemci zjistí, co je GIS, jak se provádí dálkový průzkum Země, seznámí se s navigačními systémy GPS, objeví GIS na internetu i na oddělení krizového řízení Pardubického kraje a rovněž uvidí ukázku nasazení geoinformačních systémů v praxi.

Ve čtvrtek 15. listopadu na GIS DAY naváže odborný Geoseminář, který je určen především pro začínající vědce a doktorandy. Na setkání několika desítek odborníků a zájemců o tuto problematiku budou diskutovány dosud nepublikované práce prezentující dílčí i konečné výsledky prací s geoinformatickou a kartografickou tématikou.

Do DNŮ GIS se zapojuje Fakulta ekonomicko-správní pardubické univerzity již tradičně každým rokem. Akci pořádá Ústav systémového inženýrství a informatiky. Účastnit se jí mohou zejména studenti zeměpisu, cestovního ruchu, informačních technologií, managementu, marketingu, ekologie, ochrany přírody a samozřejmě další zájemci.

Začátek je plánován ve středu 14. 11. od 8 hodin, ve čtvrtek 15. 11. od 9 hodin v zasedací místnosti děkanátu FES.

 

GIS DAY a Geoseminář jsou součástí aktivit projektu Brána vědě/ní otevřená – BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, dvouletého projektu, který Univerzita Pardubice realizuje od června 2012 a který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu.

Formou kontaktních akcí, demonstrací, exkurzí, přednášek, kroužků, besed a dalších akcí chce Univerzita Pardubice aktivně zapojit studenty do poznávání světa moderní vědy a výzkumu a pěstovaných disciplín odborných pracovišť svých sedmi fakult.

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

kontakt:

Ing. Zdenka Černá

referent propagace a publicity projektů

koordinátor

IPN Podpora technických a přírodovědných oborů

Regionální koordinátor pro Pardubický kraj

e-mail ptpo@upce_cz

telefon 466 036 788

Kalendář akcí

<< červenec 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31