Zastavte se na návštěvu - pobavíte se, zvou vědci

30. září 2011

Týden vědy otevře na začátku listopadu dveře laboratoří. Domluvte si návštěvu.

Co dělají vědci? A jaké mladé kolegy budou za pár let potřebovat? Můžete se jít podívat a také se jich přímo zeptat. Od úterý 1. listopadu až do pátku 11. listopadu se totiž v celé republice uskuteční Týden vědy.

Jak je patrno z uvedených dat, je to "týden" poněkud prodloužený, dokonce jedenáctidenní, ale organizátoři z Akademie věd nechtějí měnit tradiční název, i když akcí je čím dál víc.

Na návštěvu zvou pracoviště Akademie věd, vysokých škol, ale také třeba elektrárny energetické Skupiny ČEZ, meteorologické stanice a spousta dalších technických a odborných pracovišť.

K tomu vědci pořádají přednášky, diskuze, výstavy a promítání filmů. Ať bydlíte kdekoli, určitě najdete nějaké zajímavé dění ve vašem blízkém či jen trochu vzdálenějším okolí.

Nabízená témata mají široké rozpětí: od nových poznatků ze života živočichů a rostlin přes využití vědy v kriminalistice až třeba po vývoj nových strojů a možnosti zkusit si jízdu v elektromobilu.

Přestože je Týden vědy určen široké veřejnosti, vědci velice rádi uvítají především středoškoláky a slibují, že jim své obory představí tak, aby si studenti mohli vyzkoušet, jestli by je také nebavily.

Na některé akce je dobré se předem přihlásit a mnoho z nich se uskuteční v době školního vyučování. Bylo by proto užitečné se na ně začít hlásit už teď. Žáci a studenti na ně také mohou upozornit svého oblíbeného učitele, je to přece tip na užitečnou a přitom zajímavou exkurzi.

Více informací