Týden vědy a techniky vstupuje do finiše

8. listopad 2011

Největší česká přehlídka odborných disciplín končí v pátek 11. listopadu. Pořád je čas ji navštívit.

Exkurze v ústavech Akademie věd, přednášky špičkových vědců připravené tak, aby byly srozumitelné i pro neodborníky, diskuse ve vědeckých kavárnách, výstavy, promítání filmů, návštěvy v elektrárnách energetické skupiny ČEZ – to vše vyplňuje po celé republice akci Týden vědy a techniky, která se vůbec do kalendářních sedmi dnů, ale trvá od 1. až do 11. listopadu.IMG_2800.JPG

Organizátoři, jimiž jsou ústavy Akademie věd ČR ve spolupráci se čtyřiceti partnerskými organizacemi, zejména vysokými školami, muzei a knihovnami, připravují program tak, aby byl zajímavý pro širokou veřejnost. Velkou pozornost však vědci a další experti věnují studentům středních škol. Ukazují jim své laboratoře a odborná pracoviště, a vysvětlují, jakými otázkami se zabývají.

"Možná tento zážitek ovlivní středoškoláky v poznání, že techniky není třeba se bát. Technicky vzdělané odborníky budeme potřebovat, bez nich si ekonomický rozvoj naší země nelze představit," uvedl k zahájení Týdne vědy a techniky předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

Stále máte možnost se na některou z připravených akcí podívat – ať už to bude program o geologii na Technické univerzitě v Ostravě nebo přednášky o využití vědy v kriminalistice v Muzeu policie v Praze či třeba prohlídka v Ústavu analytické chemie Akademie věd v Brně.

Akcí je ještě dost a probíhají ve všech krajích.

 Podrobné informace