Pražská Technika zaujala zájemce o studium nejvíce

6. listopad 2011

Detektor lži, umělá zranění... Studenti ČVUT ukazovali, že se ve škole docela pobaví.

Na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Brně hodnotila komise z designérů a studentů různých škol stánky, na nichž se vzdělávací zařízení představovala.gaudeamus_0009.JPG

Vyhrála expozice pražského českého vysokého učení technického, a to především díky atraktivitě, originalitě i doprovodným programům. Čím tedy škola zaujala? Ukázala, že se na ní děje hodně zajímavého.

Na stánku se zájemcům o studium nepodávaly pouze informace a tištěné letáčky s daty o studiu. V takzvané Game zóně byla k vidění a vyzkoušení si i spousta technických interaktivních exponátů a zajímavostí. Například detektor lži, resuscitační model plic, Plantograf nebo program Kinect. Naproti tomu v Chill out zóně si mohli studenti odpočinout na sedacích pytlích, pohrát si s hlavolamy nebo si přečíst speciální noviny pro středoškoláky TecniCool a komix ČVUTix.

Na expozici nechyběl ani růžový koutek pro studentky, kde si mohly slečny nechat na sebe namalovat henou technické symboly nebo se dozvědět informace o probíhající soutěži ČVUT s názvem "Holky, pozor". Vyznavači drsnějšího humoru, kteří chtěli doma vystrašit rodiče, si mohli nechat namalovat studenty z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT nějaká zranění, třeba tržnou ránu na čele nebo podlitinu.

Studenti ČVUT tedy ukázali, že se ve své škole i docela pobaví.

Více informací o ČVUT