Podívejte se na Šumavu - svrchu!

28. červenec 2012

Stezka v korunách stromů Lipno_věž O tom, že příroda se dá poznávat z mnoha úhlů podhledu, nemůže být pochyb. Zkusili jste se na ni ale podívat pěkně svrchu? Originální stezka v korunách stromů, která se v červenci otevřela poblíž jihočeského Lipna, vás chce nejen povznést přímo mezi špičky lesních velikánů, ale hlavně vám ukázat přírodní krásy z ptačí perspektivy: poznejte jižní Čechy s nadhledem ;-) 

Zažijte přírodu s nadhledem!

Kamenným rozhlednám zdá se odzvonilo. Taky vás moc nebere šlapat do schodů, tísnit se na úzkém ochoze s dalšími turisty, podívat se dokolečka dokola, udělat fotku stejnou, jako má každý druhý a zase počítat kroky stejnou cestou dolů? Už nemusíte, příroda z nadhledu se dá poznávat i jinak! Podobně, jako generace Y střídá generaci X, mění se i přístup k vyhlídkovým stavbám v přírodě. V módě jsou teď interaktivní dřevěné stezky, které nám nejen ukážou krajinu nejen z ptačí perspektivy, ale navíc nás jí ještě provedou a budou nás bavit doslova na každém kroku.

V Čechách poprvé se nového trendu visutých stezek korunami stromů chytli na Šumavě, konkrétně nedaleko vodní nádrže Lipno: 75 obrovských sloupů, 675 metrů visutých cest, působivá čtyřicetimetrová věž a nespočet pohledů, při kterých se tají dech: tak bychom zhruba mohli shrnout projekt, který nyní nabízí možnost poznat přírodu z jiné perspektivy. Smíšený lipenský les tak objevíte zábavnou a možní i trošinku dobrodružnou formou. Stezka v korunách stromů Lipno_stezka

Vzhůru dolů: věž i tobogán mezi větvemi…

V průběhu svého putování narazíte na osmnáct zastávek – jejich smyslem je vás nejen pobavit, ale také seznámit s prostředím, kterým právě procházíte. Kromě Šumavy a Novohradských hor můžete při dobrém počasí vidět i vrcholky Alp! Toho, že vám ve výšce ujedou nohy, se nebojte: je to naopak vysoce žádoucí – je tady totiž i dvaapadesátimetrový suchý tobogán, nejdelší v České republice!

Vstupné pravda nepatří k nejlevnějším – za to základní zaplatíte 150 korun – ale i tak nabízí Stezka korunami stromů zajímavý turistický cíl, který by bylo škoda nechat si ujít. Nikde jinde v České republice totiž zatím ještě není příležitost podívat se na jihočeské listnáče a jehličnany takhle pěkně shora :) A pokud by se vám tenhle způsob poznávání přírody zalíbil, můžete si vyjet do nepříliš vzdáleného Bavorska: zdejší cesta v korunách stromů tu jihočeskou inspirovala – a je také nejdelší stezkou takovéhoto typu na světě! Více si o tom můžete přečíst třeba zde.

  • Co? Stezka v korunách stromů Lipno
  • Kde? V Lipně nad Vltavou 307, 382 78 Lipno nad Vltavou
  • Kdy? Stezka je oficiálně otevřena od 19. 7. 2012. Její provoz se liší v závislosti na ročním období, sledujte proto otvírací dobu zde

Chcete vědět víc? Podívejte se přímo na stránky www.stezkakorunamistromu.cz, nebo si o informace rovnou napište: info@stezkakorunamistromu_cz.

 Stezka v korunách stromů Lipno_tobogán

Všechny fotografie: Stezka korunami stromů Lipno. Zdroj: www.stezkakorunamistromu.cz.