Kdo je dobrý v matematice, více vydělá i uspoří

19. červenec 2011

Češi, kteří měli z matematiky dobré známky, mají nadprůměrné příjmy, píše server iDnes.cz. Odvolává se při tom na průzkum, který letos v květnu uskutečnila společnost ING Investment Management.

Jedničkáři a dvojkaři se totiž podle průzkumu lépe finančně rozhodují než trojkaři. "Přes 80 procent těch, kdo mají dnes nadprůměrné příjmy i vysoké životní úspory, měli na škole jedničku nebo dvojku z matematiky," řekl serveru iDnes.cz Miloš Filip, předseda představenstva společnosti ING Investment Management. Češi s dobrými matematickými znalostmi přitom v nakládání s penězi nepoužívají složité propočty, ale úplně vystačí s trojčlenkou a zdravým úsudkem.

"Právě schopnost zdravého úsudku nejen v zaměstnání, ale také v běžném životě, je zcela určitě vedlejším bonusem studia technických disciplín, které jsou založeny i na znalostech matematiky," poznamenal k výsledkům průzkumu docent Radim Chmelík z Vysokého učení technického v Brně, jenž je hlavním odborným garantem projektu, který připravuje webové stránky Generace Y.

Více informací