ČVUT navazuje styky s Austrálií. Zapojí se i studenti

4. říjen 2011

Spolupráce s technickou univerzitou v Melbourne by měla nabídnout českým technikům další možnosti rozvoje.

Melbournská technika (RMIT – Royal Melbourne Institute of Technology) se mimo jiné zabývá vývojem lehkých materiálů a konstrukcí, ekologických motorů a možnostmi udržitelné výroby etanolu jako paliva pro motory. Vyvinula rovněž první závodní auto poháněné vodíkovými palivovými články.

V minulých dnech pobýval na Českém vysokém učení technickém profesor RMIT Aleksandar Subic a při jednáních se s českými partnery shodl, že uzavření dohody o spolupráci mezi ČVUT a RMIT bude vhodným začátkem součinnosti ve výzkumu a vzdělávání na obou školách.

"Už dnes někteří studenti mohou absolvovat část výuky na našich partnerských univerzitách v Rakousku, ve Švédsku nebo v americkém Texasu. Kromě spolupráce s technickou univerzitou v australském Melbourne právě vyjednáváme podmínky i pro součinnost s dalšími univerzitami v USA a v Kanadě," říká profesor Tomáš Zelinka, proděkan Fakulty dopravní ČVUT. Jak dodává, studenti magisterského studia na ČVUT takto dostávají možnost řádného vzdělávání na rovnocenné partnerské úrovni i v zahraničních školách.

Posluchač se tak může snáze dostat do studijní skupiny, jež se zabývá právě tím oborem, který studenta nejvíce zajímá.

Další informace o ČVUT