Co všechno umějí přírodovědci? Snadno to zjistíte

6. prosinec 2011

Knížka mini biologie Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy připravila atraktivní projekt pro žáky základních škol, středoškoláky i jejich učitele.

Projekt se přímočaře jmenuje Přírodovědci a jeho cílem je poodhalit a popularizovat oblasti vědy a výzkumu na fakultě a současně samozřejmě ukázat, co zajímavého do přírodních věd patří. Soustřeďuje se na čtyři oblasti - biologii, chemii, geografii a geologii, do nichž uvádí prostřednictvím vizuálního stylu připomínajícího žánr fantasy.thumb_biologie_TZ.jpg

Webové stránky projektu nabízejí kromě zajímavostí ze všech oblastí života na fakultě také interaktivní vzdělávací animace i třeba rozsáhlé galerie fotografů z Přírodovědecké fakulty. Je třeba se registrovat. Existují dva typy přihlášení - pro přírodovědce a pro učitele. Registrovaní "přírodovědci" obdrží magnetickou kartu se svým jménem, díky níž získají nabídku mnoha výhod, jako jsou Deník přírodovědce, Kalendář přírodovědců na rok 2012, vstupy na přednášky a setkání se špičkovými odborníky a jednou ročně volný vstup do fakultních sbírek a muzeí.

Registrovaní žáci a studenti tak získají zcela neobvyklou možnost seznámit se s akademickým prostředím vysokých škol, nezávazně si sednout do poslucháren, účastnit se poutavých laboratorních pokusů, absolvovat terénní tematické exkurze, ale také si osobně popovídat o zajímavých tématech s předními vědci a pedagogy fakulty.

Více informací 

YouTube

Facebook