Tiskové zprávy

29. říjen 2012

Konference na téma „popularizace vědy“ představí vědecký projekt zpěvačky Björk i divadlo Isaaca Newtona pro malé děti

Jedinečnou šanci dozvědět se nejnovější trendy ve výuce přírodovědných a technických oborů a popularizaci vědy mají všichni pracovníci školství, vědy a výzkumu.  Ve dnech 7. a 8. listopadu 2012 proběhne v Praze závěrečná konference Individuálního projektu národního Podpora technických a přírodovědných oborů, kde vystoupí se svými příspěvky řada významných přednášejících z českých i zahraničních univerzit.

 
4. červenec 2012

Generace Y se představí na Rock for People

Generace Y se představí na Rock for People Multižánrová hudební přehlídka Rock for People včera otevřela nepřehlédnutelnou vstupní bránu prvním fanouškům. Generace Y u tohoto jedinečného hudebního svátku nechybí a účastní se ho netradiční cestou. Na rozloze 450m 2  vystavila unikátní technickou a přírodovědnou interaktivní prezentaci pro všechny věkové skupiny, včetně speciálních programů. Jedná se tak o první vědecko - zábavnou expozici, která se kdy v takové šíři na českých festivalech objevila. 

 
14. červen 2012

První dětské vědecké konference se zúčastní více než 80 dětí

Autor: Petr Jan Juračka První dětská vědecká konference, která proběhne ve dnech 21. až 22. června 2012, se setkává s mimořádným ohlasem. Více než 80 malých vědců ze všech koutů České republiky, představí své projekty za účasti náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy Ivana Wilhelma. Konferenci pořádá MŠMT, v rámci projektu Podpora technických a přírodovědných oborů (PTPO). 

 
18. duben 2012

Zaregistrujte se již nyní na 1. dětskou vědeckou konferenci

Ve dnech 21. až 22. června 2012 pořádá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, v rámci projektu Podpora technických a přírodovědných oborů, 1. dětskou vědeckou konferenci. Tento unikátní projekt je určen pro všechny zájemce ve věku 10 až 15 let. Zúčastnit se mohou jednotlivci či skupiny prostřednictvím prezentace, plakátu nebo projektu. Účast na konferenci, občerstvení a ubytování je zdarma.  

 
16. duben 2012

Den s Vynálezy a vynálezci v Národním muzeu

Den plný objevů a nových vědomostí mohou prožít všichni zájemci, kteří se dostaví v sobotu 21. dubna 2012 do nových prostor Národního muzea v Praze na Vinohradské třídě. Den s Vynálezy a vynálezci pořádá Podpora technických a přírodovědných oborů ve spolupráci s Národním muzeem v rámci výstavy Vynálezci a vynálezy. Fanoušci zajímavých objevů od dětí po prarodiče tak zažijí den plný nevšedního povídání, ukázek vědeckých prací a možností vyzkoušet si, jak se vynalézají vynálezy.

 
26. březen 2012

Vědecká show Michaela Londesborougha míří do Prahy

Praha 26. 3. 2011 - Popularizačně naučnou roadshow českého vědce britského původu navštívilo již přes 2500 studentů z deseti českých měst.  3. dubna Michael zavítá také do Prahy, kde v budově Vysoké školy chemicko-technologické poodhalí studentům opravdové „tajemství vědy“.

 
30. leden 2012

Michael Londesborough odhalí studentům tajemství energie

V Praze dne 30. ledna 2012 - Jeden z nejúspěšnějších popularizátorů vědy, Michael Londesborough, představí od února několika stovkám studentů z více než 20 základních a středních škol svoji vědeckou show „Odhalte s Mikem tajemství vědy!“ Projekt vznikl za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) v rámci jednoho z Individuálních projektů národních „Podpora technických a přírodovědných oborů“ (PTPO) s cílem popularizovat technické a přírodovědné obory zájemcům o studium. Školy navíc mohou využít této jedinečné nabídky zcela zdarma.

 
24. září 2011

PRŮVODCE TEENAGERA NA CESTĚ K TECHNICKÝM A PŘÍRODOVĚDNÝM OBORŮM – konference, která překvapila

2010 foto Londesborugh 5 Účastníci oceňovali neakademické pohledy odborníků zvenčí, štědrý rozsah praktických seminářů i neformální atmosféru, která vybízela k diskuzi.

 
30. srpen 2011

Šéf komunikace CERNu přijede do Prahy

James Gillies CERN LHC Ředitel komunikace Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN James Gillies spolu s dalšími odborníky pro komunikaci v oblasti vysokých škol přijede na výroční konferenci EUPRIO, která se uskuteční 1. - 4. září na ČVUT v Praze.

 
1. červen 2011

Pozvání na konferenci Euprio 2011 (1. – 4. 9. 2011) na ČVUT v Praze

EUPRIO 25 th annivesary České vysoké učení technické v Praze bude v letošním roce hostit ve dnech 1. až 4. září výroční konferenci vysokoškolských pracovníků z oblasti komunikace, PR a marketingu s názvem Euprio.