Seminář pro učitele zeměpisu Vědy o zemi pro pedagogy

11. březen 2012

Ulicny_potopa_paleoklima.jpg 20. duben 2012 Na měsíc duben, kdy se u příležitosti mezinárodního Dne Země, stanoveného na 22. dubna, celosvětová pozornost více upíná k problémům planety Země, připravila Akademie věd ČR pro učitele zeměpisu praktický seminář Vědy o Zemi pro pedagogy ,  který se uskuteční v pátek 20. dubna 2012 v budově Geofyzikálního ústavu AV ČR v. v. i., Boční II/1401, Praha 4 –Spořilov (v blízkosti stanice metra C – Roztyly).  

Na této akci se učitelé zeměpisu základních i středních škol dozví řadu novinek z oblasti věd o Zemi a setkají se s předními českými odborníky, kteří představí své nejnovější vědecké výsledky. V odpoledním praktickém bloku osobně navštíví laboratoře Geofyzikálního ústavu AV ČR, v. v. i. Praktikum je seznámí s jednoduchými pokusy, které mohou být využity pro větší názornost jejich výuky. Pokusy budou připravovány v laboratoři přímo před účastníky a doplní je tištěné materiály popisující princip, stavební díly, návody na přípravu pokusů.

Seminář má akreditaci v systému DVPP Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR. Seminář je pro učitele z celé České republiky po předchozí registraci zdarma. Přihlášky je možné zaslat nejpozději do úterý 11. dubna 2012 či do naplnění maximální kapacity kurzu.Více o kurzu a dalších plánovaných akcích ke Dni Země naleznete na internetových stránkách www.otevrena-veda.cz.   

program_s_anotacemi_Vedy_o_Zemi_2012.pdf program_s_anotacemi_Vedy_o_Zemi_2012.pdf (517,10 KB)
Vedy_o_Zemi_novinka.jpg