Dvoudenní kurz Jak učit přírodovědné a technické předměty

26. říjen 2012

30. říjen 2012 - 31. říjen 2012  Přemýšlíte nad tím, jak koncipovat výuku přírodovědných nebo technických předmětů, aby Vaše studenty bavila? Chcete být dobrým učitelem, který má respekt a dokáže svým studentům předávat radost z poznávání a učení? Právě pro Vás je připraven dvoudenní kurz pro začínající učitele a studenty učitelství, plný cvičení a příkladů ze školního prostředí.

Kurz je veden kombinací několika forem výuky – interaktivní přednáška, skupinová práce a diskuse, sebezkušenostní aktivity, řešení modelových situací. V rámci jednotlivých témat výuky budou účastníci čerpat z vlastních zkušeností, které využijí v modelových situacích a rozborech případových studií.

Kurz je zaměřený na užívání moderních výukových postupů a metod, komunikační a prezentační dovednosti a efektivní postupy pro práci se skupinou, plánování pedagogického procesu.

Termín:

30. a 31. října

Místo konání:

Poradenské centrum Masarykovy univerzity

Komenského nám. 2, Brno

(z vestibulu na dvorní trakt, rovně, druhá budova, 3. patro vpravo, učebna 315–316)

Lektorka kurzu: Mgr. Michaela Širůčková, Ph.D.

Registrace na: http://www.rect.muni.cz/pcentrum/seminare.php

Kurz je realizován v rámci veřejné zakázky Pilotní ověření systému popularizace technických a přírodovědných oborů vytvářením vazeb vysokých škol na školy nižších stupňů, která je součástí IPN Podpora technických a přírodovědných oborů (PTPO), reg. č. CZ.1.07/4.2.00/06.005 . Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.