Semináře a akce

26. říjen 2012

Dvoudenní kurz Jak učit přírodovědné a technické předměty

 Přemýšlíte nad tím, jak koncipovat výuku přírodovědných nebo technických předmětů, aby Vaše studenty bavila? Chcete být dobrým učitelem, který má respekt a dokáže svým studentům předávat radost z poznávání a učení? Právě pro Vás je připraven dvoudenní kurz pro začínající učitele a studenty učitelství, plný cvičení a příkladů ze školního prostředí.

 
6. říjen 2012

Škola badatelsky orientovaného vyučování

Pedagogická fakulta a Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity Vás zvou na 5. seminář pořádaný v rámci Pilotního projektu vzdělávání učitelů přírodopisu a biologie s tématikou badatelsky orientovaného vyučování.

 
5. říjen 2012

Podzimní škola badatelsky orientované výuky fyziky

IPN Podpora technických a přírodovědných oborů si Vás dovoluje pozvat na podzimní školu badatelsky orientované výuky fyziky.  Škola se koná ve dnech 26. – 27. října 2012 na půdě Gymnázia Příbram (Legionářů 402, Příbram 7) a je určena učitelům fyziky základních a středních škol a studentům učitelství fyziky. Účast na akci je zdarma, občerstvení a ubytování bude zajištěno. Počet účastníků je omezen.

 
28. září 2012

Podzimní škola badatelsky orientované výuky chemie

Individuální projekt národní Podpora technických a přírodovědných oborů si Vás dovoluje pozvat na  Podzimní školu badatelsky orientované výuky chemie, která proběhne 26. - 27. října 2012 v budově sekce chemie, Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze (Hlavova 2030/8, 128 43 Praha 2). Škola je určena pro učitele chemie na základních a středních školách a pro studenty učitelství chemie.

 
21. září 2012

Jak učit přírodovědné a technické předměty

Přemýšlíte nad tím, jak koncipovat výuku přírodovědných nebo technických předmětů, aby Vaše studenty bavila? Chcete být dobrým učitelem, který má respekt a dokáže svým studentům předávat radost z poznávání a učení? Právě pro Vás je připraven připravili dvoudenní kurz pro začínající učitele a studenty učitelství, plný cvičení a příkladů ze školního prostředí. 

 
6. září 2012

Škola badatelsky orientovaného vyučování.

Pedagogická fakulta a Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity Vás zvou na...

 
14. červen 2012

Pilotní projekt vzdělávání učitelů přírodopisu a biologie s tématikou badatelsky orientovaného vyučování

Pedagogická fakulta a Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity Vás zvou na 3. seminář  pořádaný v rámci Pilotního projektu vzdělávání učitelů přírodopisu a biologie s tématikou badatelsky orientovaného vyučování.

 
13. červen 2012

NaturTech pořádá kurzy pro středoškolské učitele biologie a geografie

Od 21. do 22. září 2012 mohou středoškolští učitelé využít opět účasti ve speciálních kurzech pořádaných v rámci NaturTech. Tentokrát se jedná o kurzy zaměřené na biologii a geografie.

 
5. červen 2012

Pedagogická fakulta MU pořádá konferenci Motivace nadaných žáků a studentů v matematice a přírodních vědách

Ačkoliv matematika jako věda proniká do stále většího počtu vědních oborů, matematika jako učební předmět zažívá svou recesi stejně jako přírodní vědy. Technický pokrok není možný bez znalosti matematiky a přírodních věd. Konference se zabývá problematikou, jak motivovat nejen nadané žáky a studenty, aby si zvolili jako předmět svého zájmu a budoucího profesního zaměření matematiku a přírodní vědy. 

 
18. květen 2012

NaturTech pořádá kurzy pro středoškolské učitele matematiky a fyziky

V rámci projektu NaturTech proběhnou další dvě zajímavé akce určené zejména pro středoškolské učitele. Od 8. do 9. června 2012 se mohou učitelé středoškolské matematiky zúčastnit kurzu Matematika – geometrie a aplikace matematiky na SŠ .

 
11. květen 2012

Škola badatelsky orientovaného vyučování

Pedagogická fakulta a Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity Vás zvou na 2. seminář pořádaný v rámci Pilotního projektu vzdělávání učitelů přírodopisu a biologie s tématikou badatelsky orientovaného vyučování.

 
11. březen 2012

Seminář pro učitele zeměpisu Vědy o zemi pro pedagogy

Ulicny_potopa_paleoklima.jpg Na měsíc duben, kdy se u příležitosti mezinárodního Dne Země, stanoveného na 22. dubna, celosvětová pozornost více upíná k problémům planety Země, připravila Akademie věd ČR pro učitele zeměpisu praktický seminář Vědy o Zemi pro pedagogy ,  který se uskuteční v pátek 20. dubna 2012 v budově Geofyzikálního ústavu AV ČR v. v. i., Boční II/1401, Praha 4 –Spořilov (v blízkosti stanice metra C – Roztyly).  

 
17. leden 2012

„Odhalte s Mikem tajemství vědy“ a zarezervujte si tuto vědeckou show na vaší škole!

workshop-Londesborough4 Ve svojí vědecké show Michael Londesborough poutavým způsobem vysvětluje, že věda nemusí být ani zdaleka nudná. Boří tradičně vnímané hranice mezi přírodovědnými předměty a na vědeckém příběhu ukazuje, že přírodu i život je nutné vnímat v souvislostech.