Pardubický zámek ožije Nocí mladých výzkumníků

7. duben 2017

Noc_mlad__ch_v__zkumn__k___2017_UPa_aktualiz..jpg 7. duben 2017 - 7. duben 2022 V úterý 25. dubna od 16 hodin až do půlnoci čeká na návštěvníky pardubického zámku noc plná zajímavostí, kouzel a hrátek. Program plný hravé vědy a techniky pro návštěvníky připravila Univerzita Pardubice a její partneři. Noc mladých výzkumníků je připravena pro zájemce každého věku. 

Všichni se mohou těšit na bohatý program: nové zážitkové demonstrace chemiků, hlavolamy, rébusy matematiků, zábavné ekonomické kvízy. Velcí i malí proniknou do světa virtuální reality a vyzkouší si i laserovou prolézačku. Naučí se rozeznat falešnou bankovku od pravé, vyzkouší si praktické ukázky umělecko-řemeslného restaurování, seznámí se s vývojem dítěte v prenatálním stavu a na ukázku budou i různé zdravotnické modely. Na rozjetí bude i lokomotiva a návštěvníci proniknou i do principu čárových kódů nebo si budou moci vyrazit vlastní minci. Vyzkoušejí si Braillovo písmo a stolní hry s hlasovým výstupem. A nebudou chybět ani akceschopní a pohybliví roboti a světelné graffiti.

Součástí bohatého podvečerního a večerního programu budou i zahajovací fanfáry v podání studentů pardubické konzervatoře, výtvarná dílna pro děti, otevřené expozice Východočeské galerie a muzea, taneční vystoupení pardubického Denního stacionáře Slunečnice a další překvapení.

Noc mladých výzkumníků na pardubickém zámku pořádá pro všechny zájemce Univerzita Pardubice ve spolupráci s Východočeským muzeem Pardubice, Východočeskou galerií v Pardubicích, které otevřou veřejnosti své expozice i v době večerní, DDM Alfa – Hvězdárnou barona A. Krause, která zájemcům zprostředkuje detailní pohled na oblohu a okolní budovy. Partnery akce jsou i čtyři pardubické střední školy – Střední průmyslová škola chemická, Střední průmyslová škola elektrotechnická a VOŠ, Střední zdravotnická škola a Gymnázium Dašická.

Všichni zájemci všech věkových kategorií, kteří rádi poznávají zajímavosti světa kolem nás, jsou vítáni. V úterý 25. dubna od 16 do 24 hodin na pardubickém zámku.

 

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice