7. ročník oblíbené akce VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK na Pernštýnském náměstí v Pardubicích ve čtvrtek 8. června od 9 hodin

1. červen 2017

- 1. červen 2021 Společně s našimi týmy akademiků a vysokoškoláků se budete moci vydat po stopách vědy, techniky a nejrůznějších vědeckých pokusů a principů a objevovat záhady každodenního života. Do akce se zapojily i další instituce, 5 pardubických středních škol a výrobní společnosti, a tak bude program velmi bohatý. 

Se zajímavými ukázkami se představí 5 pardubických středních škol, otevřený bude i Cvičný mlýn (SPŠ potravinářství a služeb), dále Městská policie Pardubice a Hasičský záchranný sbor, Hvězdárna Pardubice, KURY – Technika pomáhá handicapovaným. Objednat si můžete komentovanou procházku historickou částí města Pardubice nebo zajít do Východočeského muzea v Pardubicích na prohlídku aktuálních expozic. Východočeská galerie v Pardubicích připravila speciální animační programy stejně jako Ekocentrum Paleta či Věda nás baví. Vybrané pardubické společnosti vám ukáží, čím se zabývají, co vyrábějí a jak pomáhají. Program je velmi pestrý a každý si v něm najde to své.

Můžete si vyzkoušet například laserovou prolézačku či virtuální realitu, kouzlení s chemií a lidským tělem, setkáte se s bleskem či nebezpečnými bakteriemi, pohrajete si s roboty či vyzkoušíte stolní hry pro nevidomé. Restaurátoři vám ukáží, jak pečovat o památky a zhlédnete spoustu dalších zajímavostí, pokusů a demonstrací.
 
Kompletní program Vědecko-technického jarmarku naleznete zde:http://www.upce.cz/akce.html?id=/UPa/akce/rpvv/2017/popularizace/jarmark.html