Sleduj novinky kolem sebe

Sleduj s námi technické novinky a zajímavosti. Přečti si také zajímavé články ze světa přírodovědy a poznej, co ti tento zajímavý svět může nabídnout.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5
27. červenec 2011

Studenti pomáhají vymýšlet vrtulníky místo aut

Na projektu malých vrtulníků, které by mohly zastoupit automobily, se podílejí studenti evropských univerzit.

 
25. červenec 2011

S formulí na plyn míří do Malajsie

Tým nazvaný Cyber Express z Hradce Králové vyrazí v září do Malajsie na celosvětové finále soutěže Formule 1 ve školách, která je určena studentům středních škol.

 
19. červenec 2011

Vysokoškoláci už brzy po nástupu do práce mají větší plat než maturanti

Zatímco vysokoškolák pět let studuje svou školu, středoškolák, který už nastoupil do zaměstnání, vydělá během téže doby asi milion korun.

 
19. červenec 2011

Kdo je dobrý v matematice, více vydělá i uspoří

Češi, kteří měli z matematiky dobré známky, mají nadprůměrné příjmy, píše server iDnes.cz. Odvolává se při tom na průzkum, který letos v květnu uskutečnila společnost ING Investment Management.

 
23. červen 2011

Exkluzivní informace z celé ČR již dnes

Právě spuštěná stránka www.generaceY.cz je zárodkem portálu s ambicí podpořit zájem o technické a přírodovědné obory. Stránka, jinak ještě statická, již od této chvíle publikuje aktuality a informuje o zajímavých akcích v celé České republice. Exkluzivním zdrojem našich informací je síť spolupracovníků ve všech regionech.

 
23. červen 2011

Cena publika ve finále mezinárodní soutěže FameLab patří České republice!

Cenu publika získal dne 11. června 2011 v mezinárodním finále soutěže FameLab v anglickém Cheltenhamu inženýr Michal Babič z Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR. Vítěz českého národního finále bravurně zvládl i své vystoupení v angličtině a v konkurenci 14 zemí  se mu podařilo nadchnout mezinárodní publikum. Svůj výzkum z oblasti regenerativní medicíny dokázal podat vědecky přesně a přitom zábavně. Cenu vědecké poroty získala Myrtani Pieri, mladá bioložka z Kypru.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5