Vývojářský festival DevFest na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

29. duben 2013

Vývojářský festival DevFest na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice 27. duben 2013, 09:00 - 19:00 V sobotu 27. dubna se na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice uskuteční  od 9 do 19 hodin vývojářský festival „DevFest 2013“. Akci organizuje odborná skupina Google Developer Group Pardubice, kterou tvoří studenti, akademičtí pracovníci a zaměstnanci Fakulty elektrotechniky a informatiky. 

Účastníci festivalu se setkají s předními českými vývojáři a dozvědí se více o Google technologiích, jakými jsou třeba Android, Closure anebo geolokační služby.

 

„Pozvání na konferenci přijali Margarita Manterola, Dan Steigerwald, Danut Enachioiu, Aleš Roubíček, Michal Špaček a další přední vývojáři, kteří přichystali zajímavá témata,“ uvedl hlavní organizátor festivalu Vojtěch Biberle a dodal: „Účastníci akce se dozvědí například o bezpečnosti webových aplikací, reaktivním programování a dalších programátorských technologiích.“

 

Filip Hráček, Developer Relations, Google Czech Republic dodává: „DevFest je z pohledu Googlu vlajková loď komunitních vývojářských akcí v České republice i po celém světě. Je to konference, která je pořádaná vývojáři pro vývojáře. Už jen z tohoto pohledu funguje mnohem lépe než jakákoliv komerčně pořádaná konference – její náplní jsou opravdu jen věci, které vývojářskou komunitu zajímají. Navíc je to akce, která je otevřená všem, koho zajímá.”

 

Organizátoři tak navazují na úspěšný festival - DevFest 2012, který proběhl v listopadu loňského roku v Praze.

V rámci konference je připraven i doprovodný program se soutěžemi, ukázkami počítačové a mobilní historie a dalšími zajímavostmi ze světa IT včetně večerní „afterparty“.

 

Účast na festivalu je zdarma, nutná je však registrace na www.devfest.cz.

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788