Technická univerzita v Liberci pořádala netradiční tábor pro děti

30. srpen 2011

Zážitkový Tábor Y 24. červenec 2011 - 13. srpen 2011 Netradiční pobytový tábor pro děti proběhl v letních měsících v areálu Technické univerzity v Liberci.

Děti z celé republiky ve věku od 11 do 15 let spojovalo jediné – zájem o přírodovědní a technické obory. Celý týden si tak užívali atraktivního programu v univerzitních laboratořích a dílnách, společně se sportovními a jinými aktivitami. Děti si měli možnost naprogramovat robota, otestovat rozličné materiály ze svého okolí, vyzkoušet různé strojírenské a textilní technologie, navštívit liberecký IQ park, lanové centrum a mnoho dalšího. Každý den byl pro děti jedinečný. Jeden den byl například věnovaný chemii a laboratorním pokusům. Pod dohledem pedagogů si tak mohli vyzkoušet pokusy s vodou, ohněm a chemikáliemi, které si v běžné hodině chemie nevyzkouší. Během dne věnovanému fyzice, si zase mohli „osahat“ termokameru, bezdotykový teploměr či přístroj na měření světelnosti žárovek.
Po celý týden se dětem věnovali odborníci jednotlivých laboratoří a zkušení instruktoři na zážitkové programy.

Tábor organizovala Technická univerzita v Liberci ve spolupráci s projektem IPN Podpora technických a přírodovědných oborů MŠMT, na spolufinancování se podílel Evropský sociální fond se státním rozpočtem České republiky.