Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika má svého vítěze

12. únor 2012

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika má svého vítěze 12. únor 2012 Pátý ročník soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika má své vítěze. Jejich jména zazněla na slavnostním vyhlášení, které se konalo v prostorách Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. 

Soutěž byla rozdělena do tří kategorií – pro jednotlivce, pro celé třídy a cenu pro nejlepšího učitele.

V kategorii jednotlivců zvítězila Michaela Filková ze Základní školy Červená Voda. O druhé a třetí místo se pak podělili se stejným počtem bodů Šimon Kašecký také ze Základní školy Červená Voda a Jana Marečková ze Základní školy Cerekvice nad Loučnou.

V kategorii pro celé třídy zvítězila Základní škola Cerekvice nad Loučnou. Na druhém místě se umístila Základní škola Studánka Pardubice a na třetím pak Základní škola Luže.

Cenu pro nejlepšího učitele si odnesl Petr Císař ze Základní školy Npor. Eliáše Polabiny. Druhé místo obsadila Dagmar Víškové ze Základní školy Cerekvice nad Loučnou a třetím nejlepším učitelem se stal František Šrachta ze Základní školy Červená Voda.

Soutěže se zúčastnilo sedmašedesát základních škol Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského kraje a celkem 1530 žáků osmých a devátých tříd.