Hudba ušima fyzika - přednáška na Univerzitě Pardubice

13. prosinec 2012

Hudba ušima fyzika - přednáška na Univerzitě Pardubice 13. prosinec 2012, 08:00 - 18:00 Volný cyklus přednášek o matematice, fyzice a příbuzných oborech pokračuje na Univerzitě Pardubice ve čtvrtek 13. prosince 2012. Poslední přednáška letošního roku provede účastníky světem HUDBY UŠIMA FYZIKA.

Doc. RNDr. Jan Obdržálek, CSc. z Ústavu teoretické fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy ve své přednášce HUDBA UŠIMA FYZIKA předvede ukázky doplněné výkladem o různých typech evropských ladění.

 

„Přednáška je hodná pro všechny – od laiků ve fyzice i v hudbě až po odborníky v obojím. Laik např. pochopí, proč „rovnoměrně laděný klavír“ nemá černé klávesy mezi bílými rovnoměrně, ale ve skupinách 2+3, odborník mj. uslyší i uvidí rozdíl mezi velkým (CD) a malým (DE) celým tónem od téhož tónu a potěší se rozdílem týchž klasických skladeb v různých laděních (Aristoxenes, temperované),“ vysvětlil jeden z organizátorů přednášky Mgr. Libor Koudela, Ph.D.

 

Přednáška se koná ve čtvrtek 13. prosince 2012 v posluchárně B1 Univerzity Pardubice (budova Dopravní fakulty Jana Pernera, Studentská 95), začíná v 17:00 hodin a pořádá ji Jednota českých matematiků a fyziků, pobočka Pardubice, Ústav matematiky a kvantitativních metod Fakulty ekonomicko-správní a Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky v dopravě Dopravní fakulty Jana Pernera.

Vstup volný.

 

 

kontakt:

Ing. Zdenka Černá

referent propagace a publicity projektů

koordinátor

IPN Podpora technických a přírodovědných oborů

Regionální koordinátor pro Pardubický kraj

e-mail ptpo@upce_cz

telefon 466 036 788