Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pořádala Festival ekonomických a matematických her

4. červenec 2013

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pořádala Festival ekonomických a matematických her 1. červenec 2013 - 3. červenec 2013 Na pondělí 1. července a na středu 3. července připravila Fakulta ekonomicko-správní Festival ekonomických, matematických a robotických her pro studenty středních škol. 

Pondělní  část festivalu byla věnována ekonomickým a matematicým hrám. S prostředky směny, ochrannými prvky bankovek, problematikou padělání bankovek a prevencí proti penězokazectví seznámil posluchače Ing. Jiří Nožička. Studenti se následně  mohli zúčastnit soutěže s cílem zjištění míry zapamatovaných vědomostí v oblasti ochranných prvků bankovek.

Velký zájem budily fraktály, jejich využití v praxi i soutěž ve vytváření obrazců na základě fraktálů. „Fraktály jsou na první pohled nejsložitější geometrické objekty, které současná matematika zkoumá, často však mají nečekaně jednoduchou matematickou strukturu. Je překvapivé, jak mnoho útvarů v přírodě vychází právě z těchto matematických modelů“, přiblížil jedno z témat Mgr. David Brebera.

Středa patřila robotickým hrám - Ing. Jan Panuš, Ph.D. vysvětloval programování robotů, možnosti využití robotů v praxi a předvedl dva roboty v akci. Na závěr proběhla soutěž ve znalostech v oblasti programování a využití robotů.

Festival se uskutečnil ve vestibulu před posluchárnou B1 v budově Dopravní fakulty Jana Pernera, po oba dny startoval v půl 8 ráno.

Festival ekonomických, matematických a robotických her byl pořádán v rámci dvouletého projektu Brána vědě/ní otevřená – BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu.

kontakt:
Ing. Zdenka Černá
referent propagace a publicity projektů
koordinátor
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů
Regionální koordinátor pro Pardubický kraj
e-mail ptpo@upce_cz
telefon 466 036 788